Facebook Mobil’de Reklamlar Artıyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook her geçen gün sosyal medya izleniminden çıkıp kullanıcıları sıkmaya devam ediyor. Bu sefer mevzubahis olan konu ise mobil uygulamadaki reklam politikası.

Bugün Facebook yaptığı duyuruda geliştiricilerin kendi uygulamalarını tanıtabilmeleri için en yeni ve gelişmiş reklam sistemini duyurdu. Facebook’un açıklamasına yeni sistem Kullanıcı Ağı’ndaki yayımcıların kullandığı standart reklam protokolüne göre 7 kat daha fazla verimli çalışacak.

Yeni reklam formatındaki en büyük olay otomatik video reklamlar. Kullanıcıları bezdiren bu sistemin yanısıra (ki pek çok uygulamayı ya silmişimdir bu yüzden ya da Lucky Pather ile reklamları kaldırmışımdır) hikayeler ve ürünler için çok resimli reklam da kullanılacak. Ayrıca internette okuduğunuz bir konuyla ya da satın aldığınız bir ürünle alakalı reklamlar da göreceksiniz. Ki bu biraz da kişisel bilgilerin ihlali anlamına geliyor.

facebook müşteri hizmetleri

‘Otomatik videolu reklam’ Facebook Ürün Reklam Yöneticisi Brett Vogel’in sözlerine göre reklam yayınlamak isteyen şirketlerin en çok tercih ettiği reklam çeşidi ve Facebook’a reklam için en çok gelen başvuru maddesi.

Facebook, Mobil Kullanıcı Ağı projesini Nisan 2014’te duyurmuştu. Yıllardır analistler Facebook’un sahip olduğu kişisel verileri kullanarak daha çok reklam getirisi kazanabileceğini söylüyorlardı. Görünüşe göre sonunda FAcebook bunu kullanmak istiyor.

Carousel

Facebook’un hakkınızdaki sahip olduğu tüm bu verileri reklam verenlerle paylaşması ve onları resmen satışa sunmuş gibi olması endişe veriyor. İnternet üzerinde kendimiz hakkında çok fazla iz bırakıyoruz ve bu kötü amaçlarla kullanmak için harika bir şey!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir