Facebook QuickFire Netowrks’u Satın Aldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook’un faaliyetleri 2015 senesi ile muhteşem bir artış göstertiyor. Geçtiğimiz günlerde Wit.ai’yi satın alan firma, bu sefer de video izleme deneyimini arttıran QuickFire Networks’u de satın aldı. QuickFire Networks, kendisine ait patenti ile bulduğu teknoloji hizmetiyle, geniş bant İnternet bağlantı hızına göre video kalitesinin düşmesine engel olmadan kapasite sorununu çözüyor ve takılma sorunu olmadan izlemeye olanak sağlıyor.
Kendi kullandığı bu teknolojiyi patenti ile elinde bulunduran QuickFire Networks artık Facebook için önemli bir hizmet sağlayacak. Geçtiğimiz günlerden itibaren Facebook’un yayımladığı istatistiklere dayanarak video gönderiminin üzerine düştüğünü biliyoruz. 2 yıl içinde sadece mobil cihazlar ile %532 oranı ile video izleme konusunda yaşanan artış üzerine firmanın QuickFire Netwroks’u satın alması bu konunun üzerine ne kadar ciddi düşündüğünü kanıtlıyor.

facebook müşteri hizmetleri

QuickFire Networks’un CEO’su olan Craig Y. Lee, firmalarının web sitesi üzerinden verdiği açıklamada, Facebook’ta günde 1 milyardan fazla videonun izlediğini ve bu video izleme deneyimini iyileştirmek için firmanın bünyesine katıldıklarını söyledi.

:: Facebook Yıllık İstatistiklerini Yayınladı

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir