Facebook Sayfalar Uygulamasını İnceledik

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook’un sayfa yönetim uygulaması olarak uzun süredir yayında bulunan Facebook Sayfalar uygulaması son aldığı güncelleme ile birlikte hem arayüz hemde kullanım olarak birkaç değişikliğe uğradı. Özellikle arayüz değişimi ile yeni bir Facebook Sayfalar deneyimi sunmayı hedefleyen firma, uygulama içerisine getirdiği kısayollar ile birçok kullanıcının beğenisini kazandı.

Facebook Sayfalar uygulaması halihazırda Android ve iOS platformlarında uzun bir süredir var. Facebook’ta kurmuş olduğunuz veya yönetici olarak atandığınız sayfalar için masaüstü sürümü ile hemen hemen tüm özelliklere sahip uygulama içerisinden gönderi, etkileşim, beğeni ve reklam düzenlemelerini kolaylıkla yapabiliyorsunuz.

Yeni Güncelleme ile Neler Değişti?

facebook-sayfalar-reklam

facebook müşteri hizmetleri

Arayüz Tamamen Değişti

Yeni güncelleme ile birlikte Facebook Sayfalar uygulaması arayüzü neredeyse tamamen değişti. Bildirimler, mesajlar, istatistikler ve ayarların olduğu bölüm sol kolona, Facebook’un birkaç aydır kullanmaya başladığı haftalık sayfa erişim paneli sağ kolona eklendi. Böylece eski gönderilerinize gitseniz de sabit kalan kolonlar ile bu sekmelere anında ulaşabiliyorsunuz.

Satın Alınan ve Organik Erişimler Gönderilerin Altına Eklendi

Daha önce istatistikler bölümünde ayrı olarak gördüğümüz sayfanızın satın alınan ve organik erişimleri, yeni güncelleme ile birlikte direk olarak ilgili içeriğin hemen altında gözüküyor. Ayrıca üçüncü olarak bu alana eklenen gönderi tıklaması bölümü ile içeriğinize kaç kişinin tıkladığını kontrol etmeniz mümkün.

Uygulamanın yeni arayüzünü ben şahsi olarak çok beğendim. Şuan için oldukça kullanım kolaylığı sağlayan uygulamanın ileride de daha kullanışlı hale getirileceğini düşünüyorum.

Uygulamayı daha yakından tanımak isteyenler için ise ufak bir inceleme videosu çektik. İyi seyirler dileriz.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı