Facebook Sesli Not Sorununa Çözüm Getiriyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Mobil olarak Facebook kullanmayı alışkanlık haline getirmiş olan herkesin akıllı telefonunda Facebook Messenger’ın olduğunu düşünüyoruz. Yazışma, sesli mesaj ve görüntü gönderme ve hatta online aramamızı sağlayan Facebook Messenger’ın sesli notlar kısmı biraz problemliydi. Fakat bu sorunu çözecek bir özellik geliyor. Bundan sonra Facebook Messenger üzerinden gelecek herhangi bir sesli not için ön izleme olacak. Ön izlemenin çalışma şekli şöyle:

facebook müşteri hizmetleri

Örnek olarak arkadaşlarınızdan ya da özel bir konuşmadan sesli mesaj geldiğinde mesajın içeriğini bilmediğiniz için metro, lokanta, ofis gibi yerlerde küçük düşebilirsiniz, çünkü malum arkadaş ortamı, küfürlü ya da özel içerikli bir mesaj olabilir. Bu sorunun önlenmesi için Facebook, gönderilen sesli mesajın içeriğinin bir kısmını yazılı olarak mesajın alt kısmında bulunduracak. Bu sayede siz de açıp açmamak konusunda rahatça karar verebileceksiniz.

Özellik şu an test aşamasında fakat kısa süre içinde herkes tarafından kullanılabilir hale geleceğini söyleyen Facebook Messenger yöneticisi David Marcus, bu yeni özelliğin rağbet göreceğine ve sorunsuz çalışacağına inanıyor.

Özelliğin ne zaman herkes tarafından kullanılabilir hale geleceği henüz bilinmiyor. Ayrıca özelliğin hangi dilleri destekleyeceğini veya desteklerse de ne kadar sağlıklı olacağı hakkında da herhangi bir bilgimiz yok.

Yapılan bu atılımın ve gelecek özelliğin Türkçe’yi ne kadar iyi bildiğini ilerde hepimiz göreceğiz.

Yazan: AZİM BARIŞ VATANSEVER

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir