Facebook Video Gelişmeye Devam Ediyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook video özellikleriyle YouTube‘a rakip olabilir.

Son zamanlarda video içeriklerine daha fazla önem göstermeye başlayan Facebook, yeni geliştirmeler ile karşımıza çıkıyor.

Bir süredir videolar konusunda çalışmalar yapan Facebook, vidoeların izlenme sayısı gibi istatistiklerini görme özelliğini devreye sokmuştu. Şimdi de sayfaların Videolar kısımlarında yenilikler karşımıza çıkıyor.

Artık Facebook sayfalarının Videolar kısmı tıpkı YouTube kanalları gibi gözüküyor. Tasarımı baştan aşağı değişen Videolar sekmesinde, öne çıkartılan video, çalma listeleri, diğer videolar ile ilgili bilgiler de gözükecek.

facebook müşteri hizmetleri

Facebook video

Yenilenen Videolar sekmesi, Facebook tarafından, ilk olarak ABC News‘in de aralarında bulunduğu bir kaç farklı sayfada denemeye açıldı. Bu özellik ile birlikte yeni video reklam modeli de denemeye açıldı. YouTube‘da sıkça karşımıza çıkan, video başlamadan önce karşılaştığımız reklam videolarıyla aynı mantıkta işleyen reklamların ufak bir farkı var.

Video reklamlar videonun başında değil, video izlemeyi bitirdikten sonra karşınıza çıkacak. Bu reklamların kısa ve net bir şekilde, tamamen izlenebilecek gibi reklamlar olması planlanıyor.

Şu an yenilenen Facebook Video sekmesi tüm kullanıcılara açılmış değil. Fakat yavaş yavaş tüm kullanıcı sayfalarında aktif hale getiriliyor.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir