Facebook Video İndirme Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook üzerinden o kadar çok paylaşım yapılıyor ki bazen bu paylaşımların hızına yetişmemiş bile olanaksız bir hal alıyor. Beğendiğimiz resimleri bazen hoşumuza gittiği için alıp sakladığımızı herkes biliyor. Peki aynı şekilde hiç bir ek program kullanmadan Facebook’taki beğendiğiniz videoları bilgisayarınıza kaydederek saklamak ister miydiniz?

Facebook Video İndirme işlemini hiç bir ek program indirmeden, en kolay şekli ile sizlere anlatıyoruz.

Facebook Video İndirme Nasıl Yapılır?

Öcenlike dikkat etmeniz gereken nokta, indirmek istediğiniz videonun doğrudan Facebook’a yüklenmiş olmasıdır. Facebook üzerinden paylaşılmış bir YouTube ve ya başka bir video sitesinin videosunu bu yöntemle indiremezsiniz.

Facebook video indirme işlemi için, öncelikle indirmek istediğimiz videonun orijinal sayfasına gitmemiz gerekiyor. Bunu da ya görselde işaretli olan “video” kısmına tıklayarak yapıyoruz, ya da pop-up şeklinde açılan video penceresinden “paylaşım” tarihine tıklayarak, videonun kendi Facebook sayfasını açıyoruz.

facebook-video-indirme1

facebook müşteri hizmetleri

Burada yapmamız gereken adres çubuğundaki “www” kısmını seçerek “m” olarak değiştirmek ve enter tuşuna basmak. Böylece videonun Facebook üzerinden mobil görünümüne geçmiş oluyoruz.

facebook-video-indirme2

Facebook video indirme işlemini tamamlamak için videoyu öncelikle “oynat” tuşuna basarak çalıştırmamız gerekiyor. Ardından durdurabilirsiniz. Son adım olarak ise, videonun üzerine farenin sağ tuşu ile tıklayarak “video olarak kaydet” seçeneğini seçmek.

facebook-video-indirme3

Böylece Facebook’tan istediğiniz videoyu bilgisayarınıza kaydedebilir, mobil cihazınıza ve tabletin ize de atabilirsiniz.

Facebook video indirme işlemi, bu şekilde hiç bir program kullanmadan ve oldukça basit bir şekilde yapılabiliyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir