Facebook Yayıncı Uygulaması Yakında Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son dönemde farklı konularda artan internet siteleri ile birlikte Facebook ve Twitter üzerinde en çok etkileşim oranları haberler üzerine olmaya başladı. Bunun farkında olan Facebook, konu ile ilgili çalışmalara başladığı ve Facebook yayıncı uygulaması için büyük adımlar atıldığını göstermişti. Business Insider tarafından açıklanan habere göre Facebook yayıncı uygulaması çalışmaları çoktan başladı.

Facebook tarafından yeni çıkarılacak uygulama 100 karakter metin ve bir link içeren basit ama kullanışlı bir arayüze sahip olacak. Yayıncıların internet siteleri üzerinden direkt olarak haberleri çekmesi planlanan yeni Facebook yayıncı uygulaması, bu özelliği ile üçüncü parti yayıncıları platformun dışına atıyor olacak.

facebook müşteri hizmetleri

Kişisel hesapların da kayıt olabildiği uygulama içerisinde “Son Haberler” şeklinde gündem akışı gözükürken, kullanıcılar diledikleri yayıncıları takip edip son haberler hakkında bilgi alabilirken uygulamanın bildirim özelli sayesinde yalnızca belirli yayıncılar için de bildirim alabiliyor olacak.

Uygulamanın Facebook içerisinde bir bölüm olarak mı yoksa tamamen ayrı Twitter-Flipboard karşımı bir platform olarak mı karşımıza çıkacağı hakkında firma tarafından herhangi bir şey belirtilmemiş olsa da Facebook’un çok da kendi ağı dışına çıkmak istemediği düşünülüyor.

Feedly benzeri uygulamanın Facebook gibi büyük bir sosyal medya devi tarafından yapılıyor olması oldukça heyecan verici olsa da firmanın yakın bir sürede, özellikle de yayıncılar için sistemin nasıl işleyeceğini anlatıyor olması gerekiyor.

Google Haberler gibi uzun süredir var olan bir yayın servisine katılmak için bile onlarca şartın yerine getirilmesi gerektiği günümüzde, özellikle de yayıncılar için Facebook yayıncı uygulamasının nasıl olacağını merakla bekliyoruz.

Facebook Yeni Yayıncı Uygulaması Sizce Nasıl Olacak?

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir