Facebook Yeni Algoritmasını Tanıttı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook’ta gün içinde bir çok paylaşım görüyoruz.Gerek arkadaşlarımızdan olsun gerek de beğendiğimiz, takip ettiğimiz sayfalardan olsun bu içeriklerle beraber günde binlerce paylaşım görüyoruz. Bu içerikler aldıkları beğeni sayısına, yorumlarına ya da paylaşımlarına bağlı olarak çok ya da daha az kişiye gösteriliyor. Bu her ne kadar güzel de olsa tam olarak ne istediğimiz şeyleri göstermiyor.

facebook müşteri hizmetleri

Facebook’a ilgilendiğiniz ama tepki vermediğiniz bir çok fotoğraf ve video olduğunu haber veriyorsunuz o fotoğrafa tıklayarak ya da video’yu izleyerek ama tepki (beğeni, paylaşım, yorum) vermeyerek Facebook’a istediği mesajı veremiyorsunuz. Facebook’un şu anki algoritmasında haber kaynağınızda daha önce beğendiğiniz, yorum yaptığınız ya da paylaştığınız içeriklere benzer içerikler gösteriyor. Haber kaynağınızı bu şekilde şekillendiriyorsunuz. Şu anki algoritması da yeterince iyi olsa da Facebook tepki vermedeğiniz ama beğendiğiniz içerikleri de sizin önünüze koymak için bir çalışma başlatmış durumda.

Facebook’un Tanıttığı Algoritma

Facebook anasayfanızda gördüğünüz bir videoyu izleyererek ya da fotoğrafa tıklayarak o içeriğin ilginizi çekmiş olduğunu bildiriyorsunuz Facebook’a. Böylece herhangi bir tepki vermeden de sadece bir iki saniyeliğine de dikkatinizi çeken içerik sizin anasayfanızda yerini alıyor. Facebook olayı çok daha ileriye taşımış durumda ve  eğer istedikleri şeyi yapabilirlerse Facebook öncekinden çok daha ilgi çekici olacak demekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir