Facebook Yeni Bir Özellik Daha Kazandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Günümüzün popüler sosyal medya sitesinden biri olan Facebook her geçen gün hanesine yeni özellikler katmaya devam ediyor. Hatırlarsan son olarak otomatik video oynatma özelliği aktif olmuştu ve geçtiğimiz günlerde ise logosunda değişikliğe gitmişti. Otomatik video oynatma özelliği sorunsuz çalışırken facebook’ta açtığımız video’u eğerki sayfa kayıdırırsak video duraklatılıyordu. Bu sorun yeni özelliği getirilerek çözüldü. Artık video izlerken diğer yandan da facebook ana sayfanızda video kesilmeden gezebileceksiniz.

facebook müşteri hizmetleri

Ünlü sosyal medya sitesi facebook, kullanıcıların sosyal medya kullanımını dahada kolaylaştırmak için yararlı özellikler katmaya devam ediyor. Yeni video oynatma özelliği geçtiğimiz gün duyuruldu ve şuan için test aşamasında. Video kategorisinde ilk olarak otomatik video oynatma özelliği gelmiş ve birçok kullanıcı videoların otomatik olarak başlamasında rahatsız olmuştu. Bu duruma karşılık Facebook, otomatik video oynatma özelliğini kapatabilme ayarı getirdi ve sorunu ortadan kaldırdı.

Şimdi ise pop-up video oynatma özelliğini hanesine kazandırdı. Artık açtığınız video köşesinde bulunan kutucuk simgesinden video’yu pop-up hale getirebilip ve o video ekranını ekranınızda istediğiniz yere konumlandırabileceksiniz. Diğer yandan istediğiniz yerde konumlanmış video oynamaya devam ederken sizde haber kaynağı kısımında gezinti yapabileceksiniz. Bazı kullanıcı kitlesinde aktif olan bu özellik şuan için test aşamasında ve yakın zamanda tüm kullanıcılar tarafından kullanabilecek.

facebook

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir