Facebook’a “Beğenme” Butonu Gelebilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Salı günü Menlo Park’da gerçekleşen konferansta Facebook CEO’su Mark Zuckerberg Facebook‘a dislike yani “Beğenme” butonunun gelebileceğinin sinyallerini verdi. Konuşmasında Facebook kullanıcılarının Facebook içeriklerine beğenmek dışında farklı yorumlar da verebilmek istediğinin altını çizen Mark Zuckerberg, tam olarak “beğenme” butonunun geleceğini söylememiş olsa da farklı değerlendirme seçenekleri için Facebook’un üzerinde çalıştığını belirtti.

facebook müşteri hizmetleri

Ayrıca direk olarak gelecek “beğenme” butonunun birçok içerik ve kullanıcı tarafında kötü amaçlar için de kullanabileceğinin altını çizen Mark Zuckerberg, insanların birbirlerine bu şekilde kötü tepkiler vererek Facebook deneyimlerini kötüleştirmek istemediklerini de dile getirdi.

Facebook‘un günden güne hayatımızın bir parçası olduğu ve sosyal hayatın dahi etken faktörü olarak önümüze çıktığı şu günlerde insanların duygularını tam anlamıyla ifade edebilmesi için beğen butonunun yeterli olmayışı ve ek seçenekler üzerinden Facebook‘un derin araştırmalar yapmaya devam ettiğini Mark Zuckerberg‘ün bu sözlerinden anlayabiliriz. Ancak olası bir “beğenme” butonunun gelmesi ile Facebook kullanıcılarının olumsuz yorumlarını dile getirmesi birçok soruna da yol açabilecek gibi gözüküyor. Hele ki gönderisi beğenilmedi diye tavır alan insanların olduğu ülkemizde bir de “beğenme” seçeneğinin ortaya çıkması Facebook deneyimini çok farklı yerlere götürebilecek gibi gözüküyor.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı