Facebook’a Trending Topics Özelliği Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sosyal medya lideri Facebook, tıpkı diğer platformlar gibi kendini geliştirmeye devam ediyor. Gün geçtikçe daha “anlık” kullanılan bir mecra olmaya çalışan Facebook, Twitter ve Instagram‘dan tanıdığımız “hashtag” özelliğinden sonra yine Twitter‘dan aşina olduğumuz “trending topics” özelliğini bünyesine katıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Uzun zamandır bu konuda çalışmalar yapan Facebook, Aralık ayından beri trending topics özelliğini Facebook’a getirmek için uğraşıyordu. Nihayet bu çalışmalar sonuç verdi ve Facebook yakın zamanda trending topics özelliğini kullanıcıların beğenisine sunmak için gün sayıyor.

“Tüm haberler”, “Politika-Siyaset”, “Bilim ve Teknoloji”, “Spor” ve Eğlence” olmak üzere 5 farklı kategoride bize popüler konuları gösterecek olan Facebook‘un bu sayede gündelik kullanımdan sıyrılıp Twitter’da olduğu gibi anlık takip edilme konusunda atak yaptığını gösteriyor.

Twitter‘da oldukça popüler olan “trending topics” özelliği, Facebook‘un da işine yarayacak gibi görünüyor. Bir kaç hafta içinde kullanıcıların beğenisine sunulması beklenen trending topics‘in gelecekte kategorilerinin ayrılması ve daha çok kullanıcıya hitap etmesi bekleniyor. Yine de kullanıcıların bu sisteme ayak uydurup hayatlarının bir parçası haline getirmesi o kadar da kolay olmayacaktır, bekleyip görelim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir