Facebook’a Yakındaki Arkadaşlar Özelliği Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sosyal medya devi Facebook’a canlı yayın özelliğinin ardından çeşitli yenilemeler ve özellikler gelmeye devam ediyor. Son olarak canlı yayın yapma özelliğinin ardından videoların pop-up pencerede açılması adına yapılan çalışmalar devam ediyor. Bunların yanı sıra bir store yani facebook market’inde geleceği konusunda bazı iddialar vardı fakat şuan için onların asılsız bir haber olduğu belli oldu. Şimdi ise Facebook “Yakındaki Arkadaşlar” adlı yeni bir özelliğini kullanıcılarına aktif olarak sundu. Bu özellik sayesinde çevrenizdeki tanıyor olabileceğiniz arkadaşlarınızı daha kolay ve rahat bir şekilde bulabileceksiniz.

Özellikle sosyal medya kullanıcılarını daha memnun edebilmek adına sosyal medya devleri çeşitli çalışmalar ve ilişkiler adına yararlı olabilecek özellikler eklemeye devam ediyor. Bu sefer Facebook’a gelen Yakındaki Arkadaşlar özelliği mobil facebook kullanıcılarını yakından ilgilendiriyor. Bu özellik sayesinde daha fazla arkadaş bulmak isteyen kullanıcılara oldukça yararlı olacak bir özellik geliştirilmiş durumda.

facebook müşteri hizmetleri

Yakındaki Arkadaşlar Özelliğin Nedir ?

Mobil cihazının GPS’i yani konum belirleyicisi aktif ise facebook uygulamanız bunu algılıyor ve Yakındaki Arkadaşlar özelliğini aktif ettiğiniz taktirde başka kişilerin konum bilgisini ve sizin konum bilgilerinizde bu özelliği aktif eden kullanıcılarda gözükecektir. Ayrıca anında ilet bildirimlerinizda aktif ise Yakındaki Arkadaşlar özelliğinide kullanarak çevrenizde bulanan ve konumunuza yakın olan kişileri anlık olarak arkadaş listenize dahil edebilirsiniz. Şuan için bu özellik sadece belli başlı kişilerde gözüküyor ve kullanıma açık. Yakın zamanda tüm kullanıcılara bu özellik verildiği taktirde facebook mobil uygulamanızı açtığınız anda bu özelliği tanıtan bir ekran ile karşılaşacaksınız.

facebook

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir