Facebook’ta Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Facebook, rakibi Twitter’ın canlı yayın uygulaması Periscope’a rakip olabilmek için platformuna canlı yayın özelliğini ekledi. Peki, Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılıyor? Popüler sosyal medya platformu Facebook, yenilikleri ile karşımıza çıkmaya devam ediyor. Twitter ile büyük bir rekabet içerisinde olan Facebook, şimdi de rakibinin canlı yayın uygulaması Periscope için bir karşı hamle yaptı. Uzun zamandır canlı yayın özelliğini test eden Facebook, bugün itibariyle tüm kullanıcılarına canlı yayın özelliğini sundu.

facebook müşteri hizmetleri

Facebook’ta canlı yayın nasıl yapılır?
Facebook’ta canlı yayın yapmak için iOS cihazınızdan Facebook uygulamasını açın. Durum Güncelle seçeneğine tıklayın. Canlı yayın özelliği profilinizde aktifleşmiş ise alt bölmede “Yeni! Canlı video kaydet ve paylaş” seçeneği çıkacak. Bu seçeneğe tıkladıktan sonra Facebook canlı yayın ile ilgili kısa bir bilgi sizi karşılayacak. Bu ekranda devam seçeneğine tıklayın.

face2

Son adımda ise “Canlı videonu açıkla..” bölümüne canlı yayınınızın ismini yazıp ve hangi kitle ile paylaşacağınızı seçip canlı yayına başlayabilirsiniz. Facebook canlı yayın özelliği şimdilik sadece iOS platformuna sunuluyor. Umarız ilerleyen günlerde canlı yayın özelliği Android platformuna da gelir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir