Facebook’tan Lazer Işınlı İnternet Servisi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Sanal alemde birçok platform bulunurken bunların popüler ve başında gelen kısımı kuşkusuz sosyal medyadır. Sosyal medya siteleri ve araçları bir sürü çeşitlilik gösteriyor. Tabi bunların başında internet geliyor. Yakın zamanda internet ve diğer platformlar ile ilgili birçok çeşitli projeler olduğu belirtiliyor. Özellikle Google’ın tüm dünyanın internete ulaşması için yaptığı bazı çalışmaları bulunuyor. Bunların başında Google’a ait Project Loon ve Facebook’un internet.org gibi çeşitli projeleri olduğunu biliyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

Google daha çok havada asılı durabilen balonlar gibi noktalarda interneti sağlamayı hedeflerken sosyal medya liderlerinden olan Facebook ise lazer ışını veya insansız haba aracı gibi projeler üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Facebook kurucusu olan Mark Zuckerberg kişisel hesabından yaptığı bir paylaşımda lazer ışınları ile interneti yaygınlaştırma servisi hakkında bazı bilgiler verdi.

İnternet erişimini tüm dünyaya açmak ve sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için çevre engellerini atlamak gerekiyor. Buda akıllara insansız araçlar ve balonları getiriyor dolayısıyla bu noktada Facebook, internet.org projesi için balonlar ve hava araçlarından yardım alacak.

Yabi insansız araçlardaki verileri dünyadaki kullanıcılara hızlı ve güvenli bir şekilde indirebilmek içinde bir sistem gerekiyor. Burada da Facebook’un öne sürdüğü lazer projesi devreye giriyor. Devasa bir veri birimini radyo sinyallerinden ve diğer verilerden hızlı aktarabilmek için lazer ışınları kullanılacak. Tabi bu sırada güvenli veri aktarımı ve veri aksamaması için lazer ışınları ile daha iyi bir veri aktarımı olacak. Kurucusu Zuckerberg bu konu ile ilgili henüz tüm detayları vermiş değil fakat gerçekleşirse gerçekten kullanımı yoğun ve sanal ortamda bir çağ değişikliği olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir