Facebook’tan Yavaş Bağlantılara Yeni Çözüm

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

En çok kullanılan sosyal medya sitelerinden olan Facebook, internet kullanımını daha kolay ve yaygın hale getirebilmek için aralıksız çalışmaya devam ediyor. Son olarak yavaş internet ve yeni gelişmekte olan ülkelerde internetin olmaması üzerine onarma anlamında bazı proje hazırlıkları içerisindeler. Bunlardan biri olan giriş seviyesi akıllı telefonlar için fotoğraf ön izleme noktalarında düşük veri kullanılması için ve yüklenme süresinde bekletilmemek için o resimin bulanık hali gösterilecek. Tıpkı 2G mobil veri yani yavaş internet kullanıcılarının zorlandığı bu noktada bulanık ve küçük bir şekilde fotoğrafın gösterilmesi oldukça faydalı olacak gibi duruyor.

facebook müşteri hizmetleri

Daha çok büyük ve çözünürlüğü yüksek olan fotoğrafları kullanıcılar daha rahat görmesi için o noktadaki bekleme süresi yerine boş ve gri bir kutu gösterilmesi birçok kullanıcı tarafından beğenilmemiş ve görsel açıdan kötü bir görünüme sahipti. Şirket bu sorunlar için onarım çalışmalarına son hızda devam ediyor. Kapak fotoğraflarının boyutları 200 bayta indirilecek ve ön izleme noktasında gri bir kutu gösterilecek.

Artık kullanıcılar düşük internet hızı ile Facebook’ta dolaşırken gördükleri kapak fotoğraflarını bulanık bir halde görecek. Fotoğrafın bazı yerleri gözüksede tam anlamıyla resimi görmek için yüklenme süresinin geçmesi gerekecek. Artık boş bir kısım yerine bulanık resim gözükecek ve bekleme süresi dahada kısalacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir