Facebook’tan Yeni Asistan: Moneypenny

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

iOS’da Siri, Windows Phone’da Cortana olan sanal asistanların arasına Facebook tarafından bir yenisi ekleniyor. Çok kısa bir zaman içinde Moneypenny sizin asistanınız olabilir.

Sızdırılan bilgilere göre, adını James Bond film serisindeki M karakterinin asistanı Miss Moneypenny’den alan sanal asistan Moneypenny, sadece Messenger’a zatî olarak geliştiriliyor.

facebook müşteri hizmetleri

Siri ve Cortana gibi çok detaylı ve meşakkatli işler şimdilik yapamayacak olan Moneypenny, size Messenger üstünden bir alış veriş yapmak ya da bir bilgi almak istediğinizde size bir kaç saniye içinde yardımcı olacak. Yani Moneypenny hayata geçerse bir nevi müşteri hizmetleri görevi görecek.

Alışveriş esnasında kullananların en çok sormuş olduğu soruları yanıtlayacak olan kişisel sanal asistan Moneypenny, istediğiniz normlara göre ürün ya da servisi satın alma görevini üstlenecek. Fakat sistemin Messenger’a nasıl entegre edileceği şimdilik belli değil.

Herhangi bir testten geçirilmeyen Moneypenny’nin hakkında resmi bir açıklama yok. Bakalım Moneypenny hayatımıza girerse nasıl bir değişiklik yaratacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir