Facebook’un Kendi Tarayıcısını Kullanmamak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz Ağustos ayında Facebook uygulama içi tarayıcı gezintisini desteklmeye başladı. Böylece her hangi bir tarayıcı uygulaması kullanmadan Facebook dışında giden bağlantılara göz atabiliyoruz. Bu oldukça hoş fakat güvenlik açısından istediğinizi seçme hakkına da sahipsiniz. Bu yazımızda size Facebook’tan dışarı giden bağlantıların nasıl kapatılacağını anlatacağız. Bu sadece bir kaç adım da yapılan çok basit bir işlem.

facebook müşteri hizmetleri

En başta uygulama sayfasının üzerinde görülen üç çubuk şeklindeki menü kısmına basıyoruz ve burdan dişli çark ikonu olan uygulama ayalarını seçiyoruz. Eğer en başta gözükmüyorsa sayfayı alta doğru indirip arayabilirsiniz. Uygulama ayarları kısmında bildirm ve otomatik video oynatma ile iligi ayarların içinde “Linki harici tarayıcı ile aç” seçeneğinin yanındaki kutucuğu işaretliyoruz.

facebook ayar

Bu işlemi tamamladıktan sonra ana sayfanıza geri dönün ve dışa giden bir bağlantıyı açmaya çalışın. Sizi mobil cihazınızda kullandığınız varsayılan tarayıcıya yönlendirecektir. Üstelik bu ayarı istediğiniz aynı işlemleri uygulayıp kutucuktaki işareti kaldırarak kapatabilirsiniz de.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir