Facebook’un Sıradışı Yeni Uygulaması: Rooms

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Evet yanlış duymadınız, Facebook‘un yakın gelecekteki en büyük uygulaması olarak nitelendirilen Rooms uygulaması geleceğin yeni WordPress‘i olma amacını taşıyor. Yetkililerin tam açıklaması ise şu şekilde: “Geleceğin yeni Snapchat‘i yaratmaya çalışmıyoruz, geleceğin yeni WordPress‘ini yaratmaya çalışıyoruz.”

rooms-screenshot-nickname.0

Tüm sosyal medya ve teknoloji meraklılarınca bilindiği üzere Facebook; son iki yılını Snapchat‘i kopyalayıp yenisini yaratmak için, Snapchat‘ı satın almak için ve Snapchat‘e benzer bir uygulama geliştirmek için harcadı. Bu planların hiçbiri işe yaramadı ve şimdi Facebook, Snapchat‘ten vazgeçip yeni bir blog platformu mu inşa etmeye çalışıyor?

facebook müşteri hizmetleri

Tam olarak değil… Facebook, Rooms uygulamasını piyasa sürüyor; yani yazışmalarınızı, fotoğraflarınızı ve videolarınızı iletebileceğiniz ufak bir mesajlaşma kanalına sahip bir uygulama yaratıyor. Her ayrı odada kullanıcı adınızı ve kimliğinizi oluşturabiliyorsunuz, arkadaşlarınızla birlikte gönderiler paylaşıp yorumlar ekleyebiliyorsunuz. Geleneksel forum sitelerinde olduğu gibi moderatörler atayıp uygunsuz şeyler yapan üyeleri kovabiliyorsunuz.

rooms-screenshot-feed.0Unutmayın, bu uygulama anonim yazışma veya tartışma uygulaması değil. Rooms uygulaması yeni kimlikler yaratılıp, dünya genelinde gerçek kimlikler barındıran Facebook‘un hemen dışında kalınması yönünde bir esasa dayanıyor. Facebook‘un oldukça ilgi çekici bu yeni uygulamasına nasıl tepkilerin geleceğini ise ilerleyen günlerde göreceğiz.

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir