Fallout 4 Geliştirilmesi Oyun Duyurulmadan Önce Bitmiş

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son zamanlarda büyük şirketlerin merakla beklenen oyunlarını ilk duyurularından birkaç ay sonrasına ertelemeleri çok yaygın bir hale geldi. Buna örnek olarak Batman Arkham Knight’ın geçtiğimiz yılın sonlarında çıkması gerekirken 2016’nın yaz aylarına kadar ertelenmesini gösterebiliriz. Ancak Bethesda’da Fallout 4 açısından işler bu noktaya ulaşmayacak gibi görünüyor.

Bethesda’dan Pete Hines’ın yaptığı açıklamaya göre Fallout 4’ün geliştirme aşaması oyun duyurulmadan kısa süre önce tamamlanmış. “Oyun neredeyse hazır” diyen Pete Hines, hayranlardan son anda talep edilen özelliklerin oyuna eklenmesinin imkansız olduğunu ve geliştirici stüdyonun şu an oyunun temizleme ve makyajlama aşamasında olduğunu belirtti.

facebook müşteri hizmetleri

Pete Hines’ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde;

Dürüst olmamız gerekirse şu an kimin Fallout 4’te ne görmek istediği bir şey değiştirmeyecek. Oyun neredeyse tamamlandı. Oyun aslında duyurulmasından önce tamamlanmıştı bile. Yaptığın oyunun çıkacağı yılın yaz aylarında oyuna yeni özellikler eklemezsin; oyunu temizlersin.

Yine de Hines Bethesda’nın hayranlarını üzmemek konusunda ne kadar titiz davrandığının da altını çizdi. Hines’a göre stüdyonun birincil amacı yapabilecekleri en iyi oyunu oyunculara sunmak.

Her şey çok önemli. İyi bir geliştirici bunların hepsini nasıl ele alacağını ve nasıl ifade edeceğini çok iyi bilir. İstediğiniz şeyleri yapabilirsiniz ancak her şeyi yapamazsınız. Bu durumda neyin satıp satmayacağını tespit etmeli ve buna göre geliştirdiği oyuna neleri koyup koymayacağını seçmeli.

Yani anlayacağınız Fallout 4 bitmiş durumda. Tek gereken tozları almak, börtü böceği ayıklamak ve kutuya koymak. Erteleme görmemiz ise şimdilik çok zor görünüyor.

PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak olan Fallout 4 10 Kasım’da çıkış yapacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir