Fallout 4 Hakkında Yeni Bilgiler Erken Gelmiş Olabilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Şimdi haklı olarak soracaksınız ne alaka diye. Tamam E3’ün başlamasına daha iki hafta var, Bethesda Fallout 4 hakkında ağzını sımsıkı kapatmış halde ve kimse oyun hakkında bir bilgiye sahip değil. En azından biz öyle sanıyorduk. Bundan tam 11 ay önce eski bir Bethesda çalışanı olduğunu iddia eden bir Reddit kullanıcısı Fallout 4 ile ilgili hayati bilgileri sızdırmış gibi görünüyor.

Kendisini işten kovduğu için Bethesda’dan intikam almak maksadıyla bu sızıntıyı paylaşan kullanıcının verdiği bilgiler biraz uçuk gelebilir. Ancak yayınlanan trailer ile beraber söylediği bir iki bilginin doğru çıkmasıyla (oyunun Boston‘da geçmesi gibi) bu söylentilere biraz kulak kabartmanın bir sakıncası yok diye düşündük ve “hayati önem taşıyan ayrıntıları” özetledik;

facebook müşteri hizmetleri
 • Oyun 2287‘de, yani Fallout 3’ten tam 10 yıl sonra Boston ve çevre köylerinde geçiyor.
 • Oyun diğer Fallout’lara göre daha “hikaye odaklı” olacak ve baş karakter kendi hikayesini anlatacak. Evet, baş karakter ilk kez konuşabiliyor.
 • Yarattığımız karakterin cinsiyetini ilk başta “senaryonun işlediği yönden dolayıdeğiştiremeyeceğiz. Ana senaryoyu erkek olarak oynayıp bitirdikten sonra dilersek karakterimizi yeniden düzenleyip cinsiyetini değiştirebileceğiz.
 • Fallout 4 haritası The Elder Scrolls 5: Skyrim‘in haritasından üç kat daha büyük olacak. Bu kadar büyük olmasının amacı daha realistik bir dünya tasarlamak ve oyunda saatlerini harcamalarına rağmen oyuncuların yeni bir şey keşfetmesini sağlamak.
 • Oyun her ne kadar PC, PS4 ve XBOX One için yapılıyor olsa da PS3 ve XBOX 360 versiyonları oyunun çıkışından bir kaç ay sonrasında yayınlanacak. Bu versiyonları diğer platformların aksine Skyrim ve Fallout 3/New Vegas motoru ile geliştiriliyor.
 • Fallout 4 tıpkı Fallout 3 ve New Vegas gibi üçüncü şahıs ya da birinci şahıs kamerası ile oynanabilecek. Ancak PC versiyonu diğer platformlardan farklı olarak kuşbakışı kamera ile de oynanabilecek. Bu kamera açısı ilk iki Fallout’un tarzını özleyen oyuncular için eklenmiş oyuna.
 • Fallout 4‘ün çıkışından bir süre sonra yeni bir Fallout spin-off’u, yani yan oyunu duyurulacak. Hatta Bethesda bu konuda bir takvim bile çıkarmış durumda;
  Haziran 2015: İlk E3 trailer’ı (çıktı fark ettiyseniz),
  Temmuz 2015: İlk gameplay trailer’ı,
  Ağustos 2015: Oyun hakkında yeni bilgiler,
  Ekim 2015: Fallout 4’ün PC, PS4 ve XBOX One çıkışı,
  Kasım 2015: İlk DLC,
  Aralık 2015: İkinci DLC, oyunun PS3 ve XBOX 360 çıkışı,
  Ocak 2016: Üçüncü DLC,
  Mart 2016: Dördüncü DLC,
  Nisan 2016: Beşinci ve son DLC,
  Haziran 2016: Fallout yan oyunu duyurusu, Behaviour Interactive tarafından geliştirilecek,
  Ekim 2016: Fallout yan oyunu PC, PS4 ve XBOX One için çıkış yapacak.

Oyun hakkında spoiler vermeden yazıyı özetlersek en önemli ayrıntılar bunlar. Eğer tüm metni okumak isterseniz buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir