Fallout 4’ün Craft Sistemi Detaylandırıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bethesda’nın bu sabaha karşı yapılan E3 konferansında tanıtılan Fallout 4 özellikleri arasında belki de en ilgi çekici olanı olarak gösterilen Craft sistemi duryuruldu ve detaylandırıldı.

Tıpkı The Elder Scrolls 5: Skyrim‘in ek paketi olan Hearthfire gibi Fallout 4‘te de kendi evimizi inşa edebileceğiz. Eski oyunlarda “çöp” gözüyle bakılan çeşitli metal eşyalar bu sistemde kendi evinizi yapabilmek için çok işinize yarayacak.

Tamamen oyun motoruna entegre olarak çalışan bu sistem, tıpkı Sims oynar gibi sizin evinizi istediğiniz gibi dekore edebilmenize ve çeşitli eşyalarla evinizi “daha yaşanabilir” bir bölgeye dönüştürmenize izin verecek.

facebook müşteri hizmetleri

Craft sistemi yalnızca ev yapmanızı sağlamıyor elbette. Evinize bir bahçe oluşturup orada ekinler yetiştirebilir, hatta jeneratör yaparak evinizin çevresine turret bile ekleyerek evinizi güvenli bir hale getirebilirsiniz.

Tüm bu craft sistemi Bethesda‘nın belirttiğine göre bize bir köy dahi oluşturma imkanı sağlayacak. Yani yeterli kaynakla kendi köyünüzü oluşturabilir, hatta bir kasaba bile ortaya çıkarabilirsiniz. Tabii birileri gelir mi gelmez mi bilemeyiz.

Craft sistemi kendisini karakterimizin kendi ekipmanlarında da gösteriyor. Her türlü zırh ve silahı craft sistemi ile modifiye ederek 700’den fazla zırh ve silah kombinasyonu oluşturabiliyoruz.

Özetle Fallout 4 belki de tarihin en kapsamlı craft sistemlerinden birini içerecek gibi görünüyor. 10 Kasım‘da bu craft sisteminin gerçek gücünü göreceğiz. Craft sisteminin tanıtıldığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir