Fallout Shelter İlk Ayında 1 Milyar Kez Oynandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Bethesda’nın sevilen serisi Fallout için E3 sunumunda bir mobil oyun duyurulmuştu. Fallout Shelter ismindeki bu “Vault” simülatöründe oyuncular kendi Vault’larını inşa edebilme şansına kavuşmuştu. Fikir olarak oldukça küçük ama oynanışta derin ve aşırı eğlenceli olan Fallout Shelter, gelecekte bir çılgınlık haline gelecek gibi görünüyor.

Free-to-play olmasıyla dikkat çeken Fallout Shelter için Bethesda ayrıntılı bir infografik yayınladı ve bilgilere bakılırsa Fallout Shelter sadece ilk ayında dahi oldukça fazla oynanmış. İlk iki ay yalnızca iOS’a özel olan oyun iOS platformunda tam 1 milyar kez oynanmış.  Angry Birds dışında çok az oyunun görebileceği bir başarı olan 1 milyarlık oynanışın dışında oldukça ilginç bilgiler de var. İlk ayda oyuncular toplam 85.391.869 vault oluşturmuş ve bu vault’larda 80 milyondan fazla bebek dünyaya gelmiş. Buna karşılık wasteland’de ölen vault sakinlerinin sayısı 20 milyondan fazla.

facebook müşteri hizmetleri

Fallout Shelter’ın iOS sürümü oyun duyurulduğu gün yayınlanmıştı. Ancak Android kullanıcıları oyunun telefonlarına ve tabletlerine gelmeleri için iki ay beklemek zorunda kaldı. 12 Ağustos’ta çıkan oyunu Google Play’den şu an indirebilirsiniz.

Bethesda’nın oyunun ilk ayı ile ilgili yayınladığı ayrıntılı infografiği aşağıdan görebilirsiniz.

FalloutShelter_Infographic_v10-EN.0

Ayrıntılı craft sistemi ve yenilenen motoru ile öne çıkan Fallout 4, 10 Kasım’da PC, PS4 ve Xbox One için çıkış yapacak. Gelen bilgilere göre oyunda level sınırı olmayacak ve oyunun neredeyse %100’ü şu anda tamamlanmış vaziyette. Yani erteleme beklememize gerek yok.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir