Fallout: Shelter Mobil Platformlar İçin Duyuruldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Herkes Bethesda‘nın yeni nesil için patlattığı oyunlar için deliredursun, Bethesda her şeyin içinde bir de mobil oyun duyurdu. Fallout: Shelter ismindeki mobil oyun isminden de anlaşıldığı gibi Fallout evreninde geçiyor.

Kendi Vault‘umuzu oluşturduğumuz oyunda amacımız Vault‘umuzu elimizden geldiğince büyütmek ve içinde yaşayan insanları mutlu etmek. Kendi Vault‘umuzu oluştururken Vault‘ta yaşanacak kazaları (yangın, böcek saldırısı vb.) önlemek ve yok etmek de siz Vault sahiplerine düşecek. Vault‘unuzun kaynakları tükendiğinde ise Wasteland‘e Vault‘tan karakter gönderdiğinizde ise ufak çaplı bir RPG bölümü oluşuyor ve karakterinizin sağ salim bir şekilde gerekli kaynakları toplayıp Vault‘a geri dönmesini sağlıyorsunuz.

facebook müşteri hizmetleri

Her Vault‘un kendi numarası olacağı gibi oyuncular diğer oyuncuların Vault‘larını da ziyaret edebilecek ve bazı bonuslar kazanabilecek. XCOM, FTL ve SimCity gibi oyunlardan ilham alındığı belirtilen oyun görsel olarak da oldukça etkileyici görünüyor. Tüm karakterlerin “Vault Boy” karakterinden esinlenilerek tasarlandığını söylersek ne kadar tatlı durduklarını az çok tahmin edebilirsiniz galiba. Oyunun RPG bölümünün ise “Progress Quest” isminde ücretsiz ve yazı tabanlı bir RPG oyunundan esinlenildiği belirtiliyor. Bethesda gibi bir şirketin bile efsane statüsündeki oyunlardan ilham alarak yeni bir şeyler çıkarması güzel bir şey.

Android ve iOS için duyurulan Fallout: Shelter‘ın iOS sürümü AppStore‘daki yerini aldı bile. Android sürümü için ise henüz bir çıkış tarihi verilmese de çok fazla bekleteceklerini sanmıyoruz. Fallout: Shelter‘ın E3 tanıtımını aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir