FarmVille Harvest Swap İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Son zamanlarda “üçlü eşleştirme” türündeki oyunların özellikle mobilde son derece arttığını siz de biliyorsunuzdur. Kafanızı çevirdiğiniz her yerde bir “üçlü eşleştirme” oyunuyla karşılaştığımız şu dönemde bu akımı başlatan isim ise hiç şüphesiz Candy Crush Saga oldu. Deyim yerindeyse türün kurallarını baştan yazan oyunun takipçileri de bol oldu haliyle. Onlardan biri ise Zynga‘nın ünlü Facebook oyunu Farmville‘in mobil oyunu FarmVille Harvest Swap.

Hepiniz bir kez de olsa Candy Crush Saga ya da türevlerini oynamışsınızdır, o yüzden oyunun nasıl oynandığını anlatmaya gerek yok. Bir özet geçelim yine de. Oyun belli bir hamle sayısına kadar görevleri geçmeye dayalı bir oyun. Eğer geçemezseniz canınız bitiyor ve 5 canınız var, hepsini bitirirseniz canınız dolana kadar beklemek zorundasınız. İsterseniz Facebook‘taki arkadaşlarınızdan da yardım isteyebilirsiniz (yapmayın öyle bir şey, hiç hoş değil).

facebook müşteri hizmetleri

Şimdi oyunu anlattık, gelelim oyunun incelenmesi gereken yerlerine; yani grafik ve seslere…

Grafiklerden başlayalım isterseniz. Oyunun grafikleri çok düz, yani Zynga gibi bir şirketten böyle düz ve basit grafiklerin çıkması biraz hayal kırıklığı yaratıyor ister istemez. Yani sanki oyunu Zynga maddi bir amaçla yapmamış da, üç lise öğrencisinin okul projesiymiş gibi duruyor oyun. Patlamalar ya da kırılmalar gibi efektler çok basit yapılmış, hiç üzerinde durulmamış hatta. Oyundaki karakterlerin üç boyutlu olması her ne kadar güzel olsa da Zynga onlara da çok önem vermemiş olacak ki kaplamalar çok bulanık duruyor (ya da bizim telefonda sorun var, bilemeyiz).

Sesler oyunla oldukça uyumlu, en azından size “çiftliktesiniz, çiftlik işi yapıyorsunuz” hissi vermeyi başarıyor. Çok fazla üzerine konuşulacak bir durum yok seslerde ancak seslerin rahatsız etmediğini söyleyebilirim. Yine de yolda oynarken sesi kısmakta fayda var.

Özetle FarmVille Harvest Swap şu anki haliyle maalesef Candy Crush Saga‘ya rakip ya da alternatif bir oyun değil. Şu anki haliyle 6/10 verebileceğimiz oyun eğer Zynga tarafından geliştirilirse ve hataları düzeltilirse 7/10 olabilir. Yine de siz Candy Crush Saga’dan şaşmayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir