FIFA 15 Ultimate Team Android İncelemesi

facebook android iphone ayarlari

FIFA 15 Ultimate Team Android İncelemesi
5 - 1 OY

Google Store’da sürekli oynayabileceğim bir oyun ararken karşıma çıktı Fifa 15 Ultimate Team. PS3’te de oynamıştım fakat pek hoşuma gitmemişti. Çünkü oyun fazla basitti. İlk maçı 20-1 yenmiştim ve ikinci maçta da 9-0 galibiyete uzanmıştı. Dolayısıyla devam etmedim oyuna. Fakat oyunun Android versiyonu farklı. Neden mi? Anlatayım, okuyun sevgili TechKafa’lar.

Oyunun boyutu 1.20 GB, bir mobil oyun için yeterince büyük. Bu kadar büyük olmasının sebepleri de gayet açık. Fifa 15’teki tüm oyuncular burada da var. Oyunun grafikleri de güzel, oyuncuların yüzleri çok net ve hareketleri de oldukça akıcı. Oyunun 1 GB’dan fazla yer kaplamasında hakkı var diyebiliriz.

Ultimate Team Nedir?

Biraz Ultimate Team nedir, onu açıklayayım. Aramızda hiç Fifa veya Pes oynamayan vardır diye düşünmek istemiyorum, hayali bile üzücü. Ancak Ultimate Team birkaç yıllık bir mesele olduğundan dolayı oynamayanlar olabilir. Ultimate Team, bir nevi kart oyunu aslında. Bir kadronuz var, rastgele oyunculardan kurulu olan ve tamamen sizin yönetimizde olan bir kadro. Bu kadroyla sezonlara, turnuvalara girip puan topluyoruz, amacımız bu. Bu rastgele oyuncuları değiştirmek için de çeşitli yollar var. Turnuva sonraları oyun bazı paketler vererek sizin kadronuza oyuncu yardımı yapıyor. Bu paketteki oyuncuları isterseniz satabiliyorsunuz, isterseniz kadronuzda tutabiliyorsunuz.

Oyuncu Yapıları ve Kartlar

Çok farklı oyuncu yapıları var. Bronz, nadir bronz, gümüş, nadir gümüş, altın ve nadir altın olmak üzere 6 çeşit oyuncu kartı var. Bunun yanında teknik direktör kartı, kondisyon kartları, sözleşme, antrenman kartları gibi kadroyu güçlendirmeye yarayan farklı kartlar da var. Bu kartları da yukarıda belirttiğim gibi turnuva sonraları ve level atlayınca kazanabildiğiniz gibi görev yaparak veya oyun parasıyla mağazadan satın alarak temin edebiliyoruz. Mağazadan paket alacaksanız size önerim, 7.500 paralık altın paketi almanız. Son derece verimli bir takım kurabiliyorsunuz. Bu parayı da maçlarla, görevlerle ve turnuvalarla kazanıyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

Kadro

Kadro kurarken iki şey önemli: Kimya ve reyting. İkisi de birbirini destekliyor bu arada. Takım kimyanız yüksek olsa bile reyting düşükse maç kazanmanız zor. Aynı şekilde reytinginiz yüksek ama kimyanız düşükse yine maçı kazanmanız çok zor. Reytingi arttırmak kolay, Overall’ı yüksek oyunculardan bir kadro kurmanız yeterli. Kimyayı yükseltmek biraz daha zor. Aynı ülkeden veya aynı takımdan oyuncuların yakın oynaması kimyayı büyük ölçüde arttırıyor. Aslında biraz da şans işi kimyayı arttırmak. Oyuncu paketlerinden gelen kartlara göre oluşuyor sonuçta kadro. Ne yapılabilir? Biraz fazla para vererek transfer yaparak kimyayı arttırabiliriz. Ama önermiyorum. Bir şekilde kimya artıyor. Örneğin benim takımımın reytingi 75, kimyası 60, gayet iyi bir takımım. Neredeyse her maçı kazanıyorum ve hiç transfer yapmadım. Sadece paketleri kullanarak kadromu oluşturdum.

Fifa 15 Ultimate Team 2

Maç

Maçların nasıl olduğundan bahsedeyim. İki şekilde oynayabiliyoruz: Birincisi, direk canlı oynamak. Tüm oyuncuları kendimiz kontrol ediyoruz. Ancak telefonlarda bu durum pek kolay değil. Alışmak uzun süreceğinden bir deneyip ona göre karar vermenizi öneririm. Pek tavsiye etmiyorum. İkincisi ise simülasyon yapmak. Simülasyon seçersek direk menajer oluyoruz ve takımın hangi bölgeden baskı yapacağını, ne kadar efor sarfedeceğini belirliyoruz. Efor sarfetme konusu önemli, uzun süre yüksekte tutarsanız takım çok çabuk yoruluyor, o yüzden dengeyi kurabilmek gerek. Maç sırasında oyunu durdurup oyuncuların durumunu kontrol etmeyi de unutmayın.

Fifa 15 Ultimate Team 3

Sonuç

Online oynanan bir oyun olduğu için Ultimate Team’i internet bağlantısı olmadan oynamak mümkün değil. Wi-Fi ilk tercihtir. Sonra internet paketiniz hızla bitmesin. Ayrıca Facebook’a bağlanarak takımınızı duvarınızda paylaşabiliyorsunuz, Facebook arkadaşlarınızla rekabet edebiliyorsunuz. Toparlayacak olursam, Fifa 15 Ultimate Team’i vakit geçirmeye değecek bir oyun olarak değerlendiriyorum. iOS platformunda da oyunu oynayabilirsiniz. Farklılık olduğunu sanmıyorum, ancak ben oyunu Android cihazda oynadığım için çok da emin değilim. Son olarak şunu söyleyebilirim. Tabletlerde çok daha keyif alacağınız bir oyun Fifa 15 Ultimate Team.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir