FIFA 16 PS Vita ve Nintendo Konsollarına Gelmiyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

EA Sports‘un her yıl çıkardığı ve neredeyse tüm konsollara yayınladığı futbol serisi FIFA‘nın son oyunu FIFA 16 bu geleneği bozacak gibi duruyor. Gelen haberlere göre FIFA 16, PS Vita ve Nintendo konsollarını es geçecek.

Bilgisayar, PS3, PS4, Xbox 360 ve Xbox One için çıkış yapacak oyunun yetkilileri, FIFA 16‘nın el konsollarına çıkıp çıkmayacağı konusunda ise olumsuz yanıt verdi. Yani FIFA 12‘den beri PS Vita ve 3DS‘te boy gösteren FIFA serisi bu sene bu iki konsolu da es geçecek. Sony’nin PS Vita’ya desteğini çekmesini ve zaten 3DS’te neredeyse hiç FIFA satmamasını düşünürsek bu çok da şaşırılacak bir şey değil.

facebook müşteri hizmetleri

Öte yandan henüz FIFA 16‘nın Wii U ya da Wii’ye geleceği de belli değil. Her ne kadar FIFA 15 Wii U‘ya çıkmasa bile Wii‘ye çıkmıştı. Bu sene oyunun el konsollarına çıkmadığını düşünürsek Wii sürümününü de gelmeyeceğini söyleyebiliriz yine de. Çünkü oyunun Wii sürümü ile el konsolları sürümleri aynı motor ile yapılıyordu, bu da EA’in bu motordan vazgeçip tamamen Ignite‘a odaklandığını gösteriyor. Yine de hem 3DS’i hem de Wii/Wii U’yu es geçmesiyle beraber 15 yıldır (2000’den beri) FIFA serisi ilk kez Nintendo konsollarını es geçecek.

Bu senenin sonlarına doğru eski ve yeni konsollarla beraber PC için piyasaya çıkacak olan FIFA 16 özellikle seride bir ilki gerçekleştirerek ülkelerin bayan milli futbol takımlarını oyuna eklemesiyle öne çıkıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir