Final Fantasy 14 5 Milyon Kullanıcıyı Geçti

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Square Enix’in efsane serisi Final Fantasy için çıkan ikinci online oyun olan Final Fantasy 14 hakkında yapımcı şirket ufak bilgiler verdi. Buna göre Final Fantasy 14 5 milyon kayıtlı kullanıcı sınırını geçmiş görünüyor.

Bu hesaplamada küresel olarak Amerika, Asya ve Avrupa kıtalarının tümü hesaplanırken deneme sürelerini kullanan kullanıcılar bu hesaplamaya eklenmedi. Final Fantasy 14’ün günümüzde aylık ödeme programıyla işleyen sayılı MMO’dan biri olduğunu düşünürsek bu durum son derece ilgi çekici.

facebook müşteri hizmetleri

Bu durumu daha ilginç kılan ise Final Fantasy’nin 2010’da ne şartlar altında çıkmış olması. Çıkış yaptığı zaman oyunun neredeyse tamamen bozuk olması, sunucu sıkıntıları vesaire derken oyun çıktıktan bir ay sonra sunucuları kapatılmış, üyelikler kapanmış ve geliştirici ekip oyuna baştan başlamıştı. Yani böyle kötü bir şöhrete sahip olmasına rağmen bu kadar değişmiş olmasından dolayı Square Enix gurur duyması gereken bir başarıya imza atmış durumda.

Square Enix oyunla ilgili ilk bilgiler paylaştığında kayıtlı kullanıcı sayısı 4 milyondu. Bu sene içinde çıkış yapan ve oyunun ilk ek paketi olan Heavensward eklenti paketi ile oyunun üye sayısı artmış gibi görünüyor.

Şimdi akıllarda şu soru var; gün geçtikçe kan kaybeden World of Warcraft’ın tahtına Final Fantasy 14 oturabilir mi? Şimdilik bu durum biraz zor görünüyor, çünkü World of Warcraft 10 yıldır o tahtta ve tahttan inmesi ise o kadar kolay değil gibi.

Eğer bu başarıdan etkilenip oyuna başlamak istiyorsanız ama bilgisayarınızdan şüpheliyseniz, Final Fantasy 14 Sistem Gereksinimleri başlıklı haberimizden yardım alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir