Final Fantasy 7 Hayranların Elinde Beat ‘Em Up Oldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Squaresoft’un (şimdiki adıyla Square Enix) elinden çıkan en iyi oyun olarak gösterilen Final Fantasy 7, bildiğiniz gibi PS4 ve henüz açıklanmayan başka platformlar için yeniden yapılıyor. Seri için çıkan diğer elden geçirmelerin aksine tamamen baştan yapılan Final Fantasy 7 remake, bizi uzun bir süre bekletecek gibi görünüyor. Eğer beklemekten sıkıldıysanız bizim size çok daha farklı bir önerimiz var.

Hayran yapımı bir oyun olan Final Fantasy 7 Re-Imagined, bildiğimiz ve sevdiğimiz Final Fantasy 7’i JRPG türünden çıkarıp 80’ler ve 90’larda arcade salonlarının sevilen türü beat ’em up’a taşıyor ve çok da iyi yapıyor. Unity ile yapılan demoda oyuncular Final Fantasy 7’nin sevilen karakterleri Cloud ve Tifa’yı kontrol etme şansına erişiyor.

facebook müşteri hizmetleri

Geçtiğimiz yıl Steam’de yerini alan Dusty Revenge’in yapımcısı olan PD Design Studio tarafından geliştirilen tek bölümlük demoyu stüdyonun tanımlaması şöyle;

Oyunun bir aksiyon oyunu olarak nasıl görünebileceğini hayal ettik; Dungeons & Dragons gibi, Streets of Rage gibi aklımıza gelen beat ’em up’lar gibi görünürse nasıl olacağını merak ettik. Sonunda bu oyunların mekaniklerini FF7’nin materia ve summon elementleriyle birleştirmeye karar verdik. Ortaya çıkan şey ise çok güzel oldu.

Square Enix’in bu konuda herhangi bir adım atacağı hakkında bir bilgi yok. Ancak şirketin herhangi bir ticari kaygı taşımayan projelerin bile fişini çektirdiğini biliyoruz. Geçtiğimiz aylarda bir grup hayranın Dragon Quest 7’nin 3DS sürümü için yaptığı İngilizce yamayı durdurmalarını talep etmeleri bunun başlıca örneklerinden biri.

Final Fantasy 7 Re-Imagined için yayınlanan videoyu aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz. Eğer ilginizi çektiyse ayrıntılı bilgiyi oynatıcının YouTube sayfasına ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir