Final Fantasy 7 Remake’i Yeni Karakter İçermeyecek

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz hafta Sony‘nin E3 konferansında duyurularak adeta bir nükleer bomba etkisi yaratan Final Fantasy 7 Remake, şüphesiz JRPG ve Final Fantasy hayranlarının sabırsızlıkla beklediği bir yapım. Hal böyle olunca Final Fantasy 7 (ve Square Enix‘in neredeyse Japonya çıkışlı tüm oyunlarının) yönetmeni Tetsuya Nomura tarafından oyun hakkında yeni bilgilerle gelmeye devam ediyor.

Nomura‘dan gelen yeni bilgilere göre Final Fantasy 7 için yeni bir karakter eklenmesi düşünülmüyor. Eski sevilen kadrosuyla yeniden karşımıza çıkacak olan Final Fantasy 7 ilk versiyonuna kıyasla daha realistik grafiklerle gelecek.

Tam açıklama ise “Oyuna yeni bir karakter eklemeyeceğiz. Görsel zevk açısından karakterlerin tasarımını günümüzün zevklerine ve görsel standartlarına uygun olarak daha realistik bir şekilde yapacağız” şeklinde.

facebook müşteri hizmetleri

Tabii ki gelen tek haber karakterler ve grafikler değil. Tetsuya Nomura ayrıca yeni Final Fantasy 7‘nin oynanışa getirdiği farklar konusunda da oyunculara ışık tuttu. Oyuncuların oldukça merak ettiği bu konuda Nomura “yeni Final Fantasy 7 eski oyuna göre daha gelişmiş ve realistik bir sisteme oturtulacak” şeklinde açıklama yaptı.

Oyunun tanıtımında kullanılan trailer’ın ise oyunda kullanılacağı kesinleşti. Genelde Final Fantasy ve Kingdom Hearts serilerinde çok gördüğümüz bir teknik olan bu olaya göre trailer videosu daha uzun ve kaliteli olarak oyundaki yerini alacak.

Final Fantasy 7 remake’inin PS4 için “timed exclusive” olması hakkında da Nomura açıklama yaptı. “Henüz başka hangi konsollara çıkacağı kesin olarak planlanmadı” şeklinde konuşan yönetmen cümlelerine “öyle ya da böyle oyunu ilk olarak PS4‘te oynayacaksınız” şeklinde devam etti.

Henüz çıkış tarihi konusunda bir bilgi sahibi olmadığımız Final Fantasy 7 remake şimdilik PS4 için çıkış yapacak. Xbox One ve PC için herhangi bir açıklama yapılmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir