Final Fantasy VII: iOS İçin Geliyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Square Enix’in Final Fantasy serisi tam bir RPG klasiği ve sadece kendisine özgü büyük bir hayran kitlesine sahip. Geçtiğimiz ay sadece Japon oyunculara özgü olarak Final Fantasy XIII’yi çıkardı. Seri hayranlarına şirket güzel bir haber duyurdu: serinin 7.oyunu iOS için ve tüm Dünya’da indirilebilir olarak geliyor. Japon versiyonun aksine şirket Final Fantasy VII’ı tüm hayran kitlesine ulaştırmayı umuyor.

facebook müşteri hizmetleri

Fiyatı 15,99 Dolar olarak açıklanan oyun 4 GB boş alan gerektiriyor ancak maksimum 2 GB alan kullanıyor. iOS 8 ve üstü işletim sistemine sahip olmak üzere iPhone 5S ve sonrası, 3.nesil iPad ve iPad Mini sonrasın cihazlara yüklenebilecek.

 

Oyun beklenildiği gibi tüm kontrolleri dokunmatik sisteme geçirmiş durumda. Şirketin duyurduğu notlardan birine göre ise oyun 1997’deki orijinal versiyona değil de 2013’deki yenilenmiş versiyona dayanıyor. Yanal kontrol butonlarıyla oyunculara rastgele hedef alma özelliğini açıp kapatabiliyor. Ve oyunda herhangi bir yerde takılırsanız Maksimum Performans modunu açabileceksiniz.

Daha önce de duyurduğumuz gibi Square Enix, bu yaz Playstation 4 için Final Fantasy VIII’i yeni nesil tekniklerle tekrar yapmayı planlıyordu. Bu versiyonun henüz bir resmiyeti yok. O yüzden iOS için çıkacak olan oyun sizi beklemekten biraz olsun uzaklaştırabilir. Ancak oyunun 15,99 dolarlık açıklanan fiyatı bazı oyunseverleri üzmüş durumda, ülkemizde doların da artışı gözönüne alınırsa o parayla öküz alınabilir (bkz: o parayla öküz alırız). Hem kurban bayramı da yaklaşıyor 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir