Fire Emblem Fates’te Eşcinsel Evlilikler Olacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçmiş yıllardan beri oyunlardaki katı kurallarıyla tepki toplayan Nintendo bu kurallarını kaldırıyor gibi görünüyor. Tomodachi Life‘ta eşcinsel evliliklere izin vermeyen Nintendo, yeni oyunu Fire Emblem Fates ile bu kuralı da kaldırarak oyuncuların aynı cinsiyetten karakterleri evlendirebilmesini sağlayacak.

Özellikle son yıllarda bu konularda Nintendo oldukça dikkat çekiyordu. Oyunlarına eklediği bolca sansür, dini öğelerden mümkün oldukça kaçınma, GameCube dönemine kadar oyunlardaki küfür yasağı derken gerek kitleyi kaybetmemek, gerek de daha fazla tepki toplamamak için böyle bir karara varmış olabilir Nintendo.

facebook müşteri hizmetleri

Aslında her ne kadar bu bir haber olarak gözükse de asıl yazmak istediğimiz bir makale. Çünkü artık Nintendo‘nun da bazı katı kurallarını yıkmasıyla oyun sektöründeki dengelerin değişmeye başladığını görebiliyoruz ve bunu size de açıklamak istedik. Eskiden en ufak bir küfürde bile aileler şirketleri dava edebiliyorken şimdi “neden karakterler hemcinsleri ile evlenemiyor” diye dava edebiliyorlar.

Bu aslında tartışılmaya çok açık bir konu. Sonuçta her ne kadar “LGBT” kültürü yavaş yavaş ülkemizde de kendine yer bulmaya başlasa da hükumetler (ve özellikle bizim hükumetimiz) bu konuya pek de sıcak bakmıyor. Bu tür hükumetlerin bazı oyunları alakası bile olmadığı halde şiddet içermesiyle yargılayıp yasaklamakla tehdit ediyor. Kim bilir Fire Emblem Fates ne kadar tepki görür.

Yine de aslında bu iyi bir şey. Nintendo gibi bir şirketin bile sonunda eşcinsel insanların varlığını kabul ederek oyunlarında eşcinsel insanlara yer vermesi artık bu tür şeyleri oyun sektöründe çok göreceğiz demek. Daha önce bu işe BioWare ile başlamıştık, Nintendo ile bitireceğiz gibi.

Siz bu konuda neler düşünüyorsunuz peki?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir