Firefox Güvenlik Açığı Kapatıldı!

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yeni bir gün ve yeni bir açık. Bu yeni açık Mozilla’nın Web tarayıcısı Firefox ile ilgili. Bu yeni açık eğer yanlış bir siteye girdiyseniz bilgisayarınızdan dosyalarınızı siteye yükleyebiliyor. Fakat bu sefer çözümü çok daha kolay.

Perşembe günü Mozilla bir Firefox kullanıcısı tarafından bildirilen bir açığı açıkladı. Rusya’da ismi açıklanmayan bir haber sitesine giren kullanıcı dosyalarının Ukrayna’daki bir sunucuya aktarıldığını fark etti.

Şimdilik Windows ve Linux için geçerli olan açık tarayıcının PDF Görüntüleyici’sini ve bazı javascript kodlarını etkiliyor görünüyor. Ve böylece tarayıcı üzerinden FTP bağlantısı gerçekleştirerek dosyaları karşı tarafa yüklüyor.

facebook müşteri hizmetleri

İnternet son zamanlarda saldırılara çok açık bir hale geldi. Neredeyse her gün internete giren,Windows,Adobe Flash ya da sayılamayacak kadar çok programı kullanan kişiler yeni bir güvenlik açığıyla karşılaşıyorlar. Hatta daha önce de yazdığımız gibi Mac OS kullanıcıları bile artık bu durumdan etkileniyor.

firefoxiç

Peki ne yapmalıyız ?

Uygulamalar ve sistemler hala çok zayıf. En iyi tercih güçlü bir korunma programı ve güvenlik duvarı gibi görünüyor. Ayrıca internette nereye ve nasıl girdiğiniz de önemli. Gizli ve yasaklı olan her yerde ve hatta güvenli olan yerlerde bile artık güvende değilsiniz. Girdiğiniz sitelere dikkat edin.

Açığı Kapatmak

Bunun için ekstra bir çaba sarf etmenize gerek yok çünkü Firefox bunu sizin için yaptı. Perşembe günü geç saatlerde gelen 39.0.3 güncellemesiyle açık kapatıldı ve her şey düzeldi. Tek yapmanız gereken tarayıcınızın üst menüsünden Yardım-Firefox Hakkında bölümüne gelip Firefox Güncellemeye tıklamak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir