Firefox, Windows 10’a Karşı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz günlerde Firefox’un Windows 10 hakkında şikayetlerini size iletmiştik. Mozilla ekibi Windows 10’a geçtikten sonra varsayılan tarayıcı ayarlarında biraz zorlaşma durumu olduğundan dolayı şikayetçiydi. Bu durumun da asıl sebebi eski Windowslarda tek bir tıklama ile varsayılan tarayıcımızı ayarlayabilirken bu yeni çıkan Windows 10 ile birlikte yaklaşık 4-5 tık yapmamız gerekmesiydi.

Bunun üzerine Firefox’ta intikam alma amaçlı bir yenilik getirerek 40.0 versiyonlu yeni güncellemesi Windows 10’a tam anlamıyla uyum sağlamış durumda. Hatta o kadar uyum sağlamış ki, bizi “Firefox + Windows 10. Harika birliktelik” şeklinde karşılıyor. Bunun yanında ise az önce anlattığımız sebepten dolayı Mozilla’nın Microsoft’a olan bir kırgınlığı belli oluyor. Buna karşılık ise Firefox, 40. güncellemesi ile kullanıcılarına Firefox’u varsayılan tarayıcı olarak ayarlamak için bir çok cezbedici özellikle reklamını yapıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Artık “….. varsayılan tarayıcım olsun” diye çıkan pencereye tıklamak yetmiyor. Ardından çıkan sayfadan da ilgili değişiklikleri yapmamız gerekiyor. Her ne kadar Microsoft ekibi Windows 10 güncellemesi ile varsayılan tarayıcı ayarlarını sıfırlayarak Microsoft Edge olarak ayarlamış olup bir de üstüne varsayılan tarayıcı ayarlarına 1 madde daha eklemiş olması Mozilla’yı üzmüş olsa bile, Mozilla tüm kullanıcıları kendine çekebilecek yeni özellikler ile karşımıza çıkıyor.

Edge kullanıcıları Microsoft’un yeni dijitial asistanı Cortana üzerinden arama yaparken arama motoru olarak Bing’i kullanıyor. Ancak Firefox’un yeni güncellemesi adeta Windows 10’dan intikam alırmış gibi çıkardığı güncelleme ile bilgisayarda ayarlı olan varsayılan arama motoru ne ise, Cortana’da arama yapıldığında o arama motoruna yönlendiriyor. Bunun yanında yeni sürümle güvenliğe daha fazla önem veren Mozilla, kazara indirilebilecek olan kötü niyetli uygulamalara karşı da ek güvenlik önlemleri içeriyor.

Eğer siz de bu yeni Firefox’u indirmek istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir