Firefox’tan Yeni Güvenlik Modu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Firefox, verilerinizi ele geçirmeye çalışan üçüncü parti uygulamalardan sizi korumak için yeni bir mod hazırlıyor. Denildiği üzere Firefox ekibi, kullanıcı gizliliğini tam anlamıyla kişiye sunabilmek için elinden gelen her şeyi yapacak gibi duruyor. Şirket Firefox için üçüncü şahıslar tarafından kullanılabilecek, davranışları izleyen web öğelerini engelleyebilecek özel bir tarama modunu test ediyor.

facebook müşteri hizmetleri

Mozillanın henüz yalnızca deneysel versiyonda olan modu, reklam ve analiz şirketi tabanlı web sitelerin herhangi bir şekilde kullanıcının izlerini takip etmesine olanak sağlayacak olan üçüncü parti yazılımları engellemenin yolunu arıyor. Şirket geçtiğimiz Cuma günü “Private Browsing” olarak adlandırılan özelliğin Windows, Mac ve Linux için Firefox Developer Edition, Android için ise Firefox Aurora içersinde kullanılabilir olduğunu açıkladı.

Şu an için yalnızca test aşamasında olan yeni modun Firefox’un gelecek modellerinde bulunabileceğini söyleyen Mozilla ekibi, bu fonksiyonun bazı “veriye aç” web sitelerinin düzgün yüklenmemesine neden olabileceğini söyledi. Şirket kullanıcılara sıkıntı yaşamamak adına bazı web sitelerinin engellemesini kaldırmalarını önerdi.

Her ne kadar yeni modun şu anda kullanmakta olduğumuz “Private Browsing” özelliğinden ne farklı olduğunu bilmesek dahi iddialar üzerinden konuşursak bize gerçek bir gizlilik vaadini sunan Mozilla beklentileri yüksekte tutuyor. Eğer iddialarında olduğu kadar kaliteli ve güvenli bir internet deneyimini bize gerçekten sunabilirse eminiz ki Chrome büyük bir sallantıya uğrayabilir. Hep beraber Firefox’un yeni güncellemeleri ile birlikte neler olabileceğini göreceğiz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir