FireTube İle Youtube Arka Planda Video Oynatma

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Android kullanıcıları Youtube uygulaması üzerinde bir müzik veye video izlerken başka bir işlem yapamıyor ve başka bir uygulamaya geçiş yaptıkları taktirde Youtube’dan gelen sesde kapanıyordu. Şimdi ise Youtube uygulamasını telefonunuzun arka planında oynatabilecek uygulama geliştirildi. Arka planda nasıl video oynatılır ve ne gerekli ? hepsi haberimizin devamında yer alacaktır. Youtube hanesine birçok yeni özellik katmasına rağmen Android uyumluluk noktasında arka planda çalışma özelliğini eklememişti. Son olarak Youtube Red adlı servisini aktif ederek ücretli video izleme dönemini başlatmıştı. Şimdi ise arka planda video oynatmayı mümkün kılan uygulamadan bahsedeceğiz.

facebook müşteri hizmetleri

FireTube adlı Android uygulama ile Youtube üzerinde çalan bir video veya müziği arka planınızda oynatabiliyordunuz. Fakat resmi olarak Android market olan Google Play Store’da ekli olmadığından dolayı uygulamaya erişim zor oluyor yada APK üzerinden kurulum işlemi gerekiyordu. Şimdi ise Google Play Store’da yerini alan FireTube uygulamasını telefonunuza indirerek arka planda video oynatma işlemine devam edebilirsiniz.

Uygulamayı APK olarak indirdiyseniz inen RAR dosyasındaki FireTube APK dosyasına tıklayarak kurulum işlemini gerçekleştiriniz. Kurulum işleminin ardından FireTube uygulaması ile arka planda video açmak için, uygulamaya girdikten sonra video aratma kısmından video aratarak açınız ve daha sonra uygulamadan çıksanız bile açtığınız video telefonunuzun arka planında oynamaya devam edecektir. Bakalım önümüzdeki günlerde Youtube’a gelen yenilik ve android güncellemeleri ile arka planda video oynatma asıl bir özellik haline gelecekmi göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir