Galaxy A3 Lollipop Güncellemesi Geldi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Android her geçen gün diğer farklı cihazlara lollipop 5.0.2 güncellemesini yollamaya devam ediyor. Lollipop‘un beğenilme yönündeki en büyük paylarından biri 4 kat daha hızlı olması ve 64 bit işlemcilerinide desteklemesi yönünde. Android Lollipop’taki diğer bir özellik ise bildirimler, kilit ekranında görülüyor.

Bildirimleri tek parmak hareketiyle kapatabilir, ayrıca mesajlara kilidi açmadan cevap verebilirsiniz. “Öncelik” modunu kullanarak istediğiniz uygulamadan gelecek olan bildirimleri seçebiliyorsunuz. Bir çok akıllı telefona gelen güncelleme nihayet samsung’un orta segment telefonu olan Galaxy A3 lollipop güncellemesi aldı. Galaxy A3 lollipop güncellemesi ile gelen yeniliklere gelin göz atalım.

facebook müşteri hizmetleri

Samsung’un diğer modellerinde yaptığı gibi ülkelere sırayla dağıtması a3 modelinde de devam etti ve Türkiye‘ye iki hafta içerisinde gelmesi bekleniyor. Gelen yenilikler arasında bir çok özellik mevcut, galaxy s5 ile değişen arayüz galaxy a3 ile de değişiyor. Sevilen arayüz ve S6‘da bulunan Touchwiz arayüzü diğer modellere gelmeyeceği açıklandı.

Galaxy A3 lollipop güncellemesi türkiyedeki modellere ne zaman geleceği ile ilgili kesin bir tarih yok. Galaxy A3 lollipop güncellemesi ile genel anlamda lollipop yenilikleri olacak. Lollipop güncellemesin’de bildirimleri büyük iyileştirmeler yer alıyor. Android Lollipop güncellemesin’de artık bildirimler kilit ekranına düşüyor ve önem sırasına göre otomatik olarak diziliyor. Bildirimleri kaydırarak silebiliyor veya ilgili uygulamayı diğer tarafa kaydırarak açabiliyorsunuz. Galaxy A3 lollipop güncellemesi ile beraber ekran altında bulunan yönetme tuşları, üç basit şekle indirgenmiş. Artık üçgen, daire ve kare tuşları ile gerekli işlemler yapılıyor. Bunların dışında yeni animasyonlar ve dokunmatik geri bildirimler de genel özellikler ile güncelleniyor.

Dilerseniz aşağıdaki konumuza bakarak akıllı telefonunuzun modeline göre lollipop güncellemesinin alıp almayacağına bakabilirsiniz.

Android 5.0 Lollipop Alacak Telefonlar

2 thoughts on “Galaxy A3 Lollipop Güncellemesi Geldi

 • 2 Eylül 2015 at 15:10
  Permalink

  yarak geldi ulan eylüle girdik daha 1 yıl olcak yeter lan bekliyoruz bu samsung ipnesi bi göndermedi daha 4.5 g yapacaklar bide oda bi 346756247654624676 yıl sonra olur artık

  Reply
 • 2 Eylül 2015 at 14:10
  Permalink

  yarak geldi ulan eylüle girdik daha 1 yıl olcak yeter lan bekliyoruz bu samsung ipnesi bi göndermedi daha 4.5 g yapacaklar bide oda bi 346756247654624676 yıl sonra olur artık

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir