Galaxy Note 4 Galaxy Note Edge Karşılaştırması

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefon karşılaştırmalarındaki bu yazımızda Samsung Galaxy Note 4 Galaxy Note Edge karşılaştırması ile tekrar birlikteyiz. Samsung Galaxy Note 4 Galaxy Note Edge karşılaştırması yaparken veya bu iki akıllı telefon modelinden birini seçerken ana unsurumuz tercihler olmalıdır. Samsung firması, Galaxy Note 4 ile zaten büyük ekranlı ve süper hızlı akıllı telefon piyasasını adeta sarsmıştı. Şimdi de Galaxy Note Edge modeli ile piyasadaki tüm akıllı telefon üreticilerini kendisine özendirmeye zorluyor, çünkü bu Edge modelinde telefonun sağ köşesi de boydan boya dokunmatik. Kimileri bu yan dokunmatik paneli adeta bir uzay aracı teknolojisi olarak görüyor, kimileri de yerden yere vurup çokça eleştiriyor.

Samsung, Galaxy Note serisine her geçen yıl biraz daha bir şeyler koyup bu seriyi pozitif yönde sürekli geliştirmişti, bu serinin yeni Galaxy Note Edge modelinde de çok güzel bir pozitif gelişim var fakat dokunmatik sağ panelin gösteriş için mi koyulduğu, yoksa gerçekten işlevsel bir amaç için mi koyulduğu hala tarışma konusu. Haydi biraz da bu karşılaştırmanın teknik detaylarına inelim.

Galaxy Note 4 Galaxy Note Edge Karşılaştırması

 

Ortak Özellikler

– En güncel Bluetooth (4.1) versiyonu
– Kamera flaşı
– 64 GB’a kadar genişletilebilir kapasite
– Uygulamalar ve oyunlar için 3 GB RAM
– Birden fazla uygulamayı aynı anda çalıştırabilme özelliği
– Çoklu dokunmatik ekran
– 16 MP arka kamera
– 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 805 Quad-core 2500MHz işlemci
– 16 Milyon renk
– 4G ve Wi-Fi desteği
– HD kalitesinde 4K (3840×2160) Video kayıt
– İki model de Flash desteği yok

 

Samsung Galaxy Note Edge’in Üstünlükleri

galaxy note edge avantajları

facebook müşteri hizmetleri

 

Samsung Galaxy Note 4’ün Üstünlükleri

galaxy note 4 avantajları

 

Fiyat Karşılaştırması

Samsung Galaxy Note Edge, en yeni akıllı telefon modellerinden biri olması ve üstün özelliklerinin bulunması nedenleriyle Samsung Galaxy Note 4 modeline göre tabii ki pahalı. Samsung Galaxy Note 4’ün ülkemizdeki satış fiyatı 2.299 TL iken, Samsung Galaxy Note Edge’in ülkemizdeki satış fiyatı da 2.799 TL.

 

Samsung Galaxy Note 4 Galaxy Note Edge Karşılaştırması 2Samsung Galaxy Note Edge (Soldaki) ve Samsung Galaxy Note 4 (Sağdaki)

 

Sonuç

Samsung Galaxy Note Edge modelinin Samsung Galaxy Note 4 modeline göre yukarıda da belirtildiği gibi oldukça avantajlı özellikleri var, ancak şayet “O kadar da uzay gemisi paneli gibi bir akıllı telefona ihtiyacım yok, abartmayalım!” düşüncesini taşıyorsanız Samsung Galaxy Note 4’ü tercih edebilirsiniz. “Alıyorken en son teknoloji donanımlı ve en gösterişli telefonu alayım.” şeklinde düşünüyorsanız, sizin için en doğru akıllı telefon şüphesiz ki Samsung Galaxy Note Edge.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir