Galaxy Note 4 ve iPhone 6 Karşılaştırması

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Şöyle durup bir düşününce, kendi marketlerinde çok büyümüş firmaların artık kullanıcı ihtiyaçlarına göre değil de, rakiplerinin ürünlerinden daha üstün olsun diye cihaz çıkardığını fark ettim. ‘En iyi telefon bende olsun!’ gibi bir takıntım olmadığı için bu duruma gülüyorum. Ey gözünü sevdiğim kapitalizm, eğlenmesini bilene ne güzel şeysin sen.

Her neyse, şimdi asıl konumuza gelelim. İki tane pehlivan gibi telefonun, yani Galaxy Note 4 ve iPhone 6 karşılatırması amacımız. Bir köşede akıllı telefon marketinin şu anki efendisi Samsung, diğer köşede insanların satın almak için mağaza önlerine çadır kurduğu iPhone 6.

Genel bakış

İki telefonun da ekranlarına baktığımızda, gayet büyük olduklarını görüyoruz. iPhone 6 bize 1334×750 piksel, 4.7 inçlik IPS ektan sunarken, Note 4; 2560×1440 piksel 5.7 inç Super AMOLED ekran ile geliyor. iPhone 6’nın piksel yoğunluğu 326 ppi iken, Note 4’ün piksel yoğunluğu 515 ppi ile üstünlüğü elinde tutuyor. İş RAM’e geldiğinde ise Note 4, 3 GB RAM ile iPhone 6’nın 1 GB RAM’i ile adeta dalga geçiyor.

İki telefonun da diğer özelliklerinin karşılaştırmasını aşağıdaki tablolarda görebilirsiniz.

iPhone 6’nın üstünlükleri

apple-iphone-6-ustunlukleri (1)

facebook müşteri hizmetleri

Görüldüğü üzere iPhone 6, boyutları açısından daha küçük ve hafif bir cihaz isteyenlere hitap ediyor. Veri aktarım hızı da Galaxy Note 4’ten daha yüksek ancak telefonunuzda yüksek olan bu özellik, kullandığınız operatörün çekim gücüyle kısıtlanabildiğinden çok da önemli sayılmaz.

Galaxy Note 4’ün üstünlükleri

samsung-galaxy-note-4-ustunlukleri (1)

Gördüğünüz gibi Note 4, donanım olarak iPhone 6’dan çok daha üstün. Artık Samsung’un vazgeçilmezi olan devasa ekranı da var ki, içinde at koştur.

Galaxy Note 4 – iPhone 6 fiyat karşılaştırması

Kendimizi kandırmaya hiç gerek yok, burada yeni bir iPhone ile hangi telefonu karşılaştırırsak karşılaştıralım kimin üstün geleceğini biliyoruz. Galaxy Note 4’ün ülkemizdeki satış fiyatı 2.099 TL iken, hiç şaşırtmamakla beraber iPhone 6’nın ülkemizdeki satış fiyatı 2.399 TL.

Sonuç

Galaxy Note 4 ve iPhone 6 karşılaştırması yapanın ben olmam biraz şanssızlık oldu çünkü akıllı telefondan çok anlamam. Yine de yazarken birkaç şey öğrendim ve şöyle diyebilirim, eğer birilerini bu yazıyı okuduktan sonra iPhone 6 ile görürsem ‘Hipster’ olduğunu düşünürüm çünkü her haliyle Note 4 daha üstün. Hayırlısı diyelim.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir