Galaxy Note 5 Ne Zaman Çıkacak ?

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Samsung’un yeni amiral gemisi olmaya hazırlanan galaxy note 5 ne zaman çıkacak tarzındaki sorular şimdiden çıkmaya başladı. Hatırladığınız üzere geçtiğimiz MWC 2015 kapsamında samsung, Galaxy s6 ve S6 Edge modellerini tanıtmıştı. Onun üzerine yeni modelleri üzerinde çalışmaya başladı. S6 modellerinde iki taraflı kavisli ekran kullanılmıştı ve galaxy note 5 modelinde de çift kenarlı bir tasarım kullanılması bekleniyor.

Fakat galaxy note 5 ne zaman çıkacak diye sorarsanız henüz net bir bilgi yok. Diğer yandan bazı sızıntılara göre galaxy note 5 aylar sonra tanıtılacak ve galaxy note 5 özellikleri anlamında oluşan sızıntılar şu şekilde. Dünyada ilk olarak galaxy note 5 modelinde 4K bir ekran kullanılması bekleniyor diğer yandan, 5.9 inç 3840×2160 piksel çözünürlüklü, 770 ppi yeni nesil ve teknolojili AMOLED ekran kullanılması bekleniyor. Galaxy note 5 ne zaman çıkacak sorusuna bir diğer cevap ise 2015 yılının eylül aynıda çıkacağı bazı sızıntılar arasında.

facebook müşteri hizmetleri

Piksellerin bu derece yoğun olduğu bir ortamda RPG yada PenTile çok da önemli değil gibi görünüyor. Samsung’un IFA 2015’te 4K çözünürlüğünde Galaxy Note 5’i piyasaya sunması bekleniyor. Ayrıca galaxy note 5 modelinde, 16 çekirdekli Snapdragon 808 işlemciyle gelecek olan cihazın 16 MP arka kamerası ve 8 MP ön kamerası bulunması bekleniyor. Galaxy Note 5 prototipinde Exynos 7422 yongaseti incelenmekte.  Bu Exynos ilk olarak işlemci, grafik işlemcisi, RAM, dahili depolama ve hatta LTE modemi ile birlikte hepsini tek bir pakette sunacak.  Görünene göre Samsung ePoP yani paketin içinde gömülü olan paket teknolojisini hayata geçiriyor demektir.

Cihazın 6 inç’e yakın olan ve 4K çözünürlükte beklenen ekranı oldukça ilgi çekecek gibi duruyor. Fakat iri ve büyük telefon sevmeyen kullanıcılara göre bir cihaz olduğunu söyleyemeyiz. Tabi samsung galaxy serisinin klasik haline gelen not alma işleminizi büyük ölçüde kolaylaştıracak S-Pen kalemi de unutmamak lazım. Güney Koreli teknoloji devinin yeni phablet modeli olması beklenen Note 5 ile ilgili önemli bilgiler ve sızıntılar şimdilik bu kadar. Şunuda belirtmek isteriz ki LG G4 modelinde kullanılan Snapdragon 808 modeli bakalım galaxy note 5 cihazında kullanılırsa performans ve stabilize açısından kullanıcılara neler verecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir