Galaxy Note 5 Ters S Pen Kalemini Çıkarma

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Geçtiğimiz günlerde haberini yaptığımız ve Samsung’un yeni amiral gemisi olan Galaxy Note S Pen sorunu hakkında bazı çözümler geliştirildi. Hatırlarsak kullanıcılar S Pen kalemini ters taktıkları zaman cihazın S Pen sensörleri bozuluyor ve çıkarıp takıldığında kullanıcıya bildirim yollamıyor. Ters takıldığı taktirde geri dönülemez hasarlara yol açan bu sorun için kalemi yuvasından hasarsız çıkartma yolu bulundu.

Samsung, 13 Ağustos tarihinde Galaxy S6 Edge Plus modeli ile beraber Galaxy Note 5 modelinide tüm dünyaya tanıtmıştı. Cihaz bir süre sonra piyasaya sunuldu ve kullanıcılar tarafından kullanılmaya başlandı. Galaxy Note 5 modeli gerek tasarım gerekse donanımsal özellikler açıdan üst seviye olsada tasarımda yapılan bazı değişiklikler bir takım sorunlara yol açtı diyebiliriz.

facebook müşteri hizmetleri

Galaxy Note serisinde gördüğümüz S Pen özelliğini Galaxy Note 5 cihazlarındada kullanan Samsung bazı sorunlarıda yeni modeli ile getirmiş oldu. Tasarımın yenilenmesinden dolayı S Pen kalem yuvasının yeri değiştirilmiş ve buda birçok kullanıcının kalemlerini ters takmalarına neden oluyor. Kalemin ters takılmasının ardından kalem sıkışıyor ve kalemi çıkartırken S Pen mekanizması bozuluyor ve çok yüksek paralara tamir edilebiliyor.

Bu mekanizma ve üst seviye masraflara yol açan bu sorunun ardından yabancı bir Youtube kullanıcısı Galaxy Note 5 modeline sıkışan S Pen kaleminizi mekanizmaya kesinlikle zarar vermeden ve sensörlerini bozmadan çıkartma yolunu bir video ile hazırlamış durumda.

Yukarıdaki video sayesinde cihazınıza ters takılan ve sıkışan S Pen kalemini telefonunuza zarar vermeden çıkarabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir