Galaxy Note 5’de S Pen Sorunu Büyüyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Samsung’un yeni amiral gemisi modeli olan Galaxy Note 5 oldukça üst seviye özellikleri ile dikkat çekmeye devam ediyor. Note serisinde gördüğümüz S Pen özelliği doğal olarak Galaxy Note 5 modelindede bulunuyor. Fakat Galaxy Note 5 modeli ile beraber gelen değişmiş S Pen özelliği bazı sorunlarada yol açtı. Tasarım olarak genel note serisini andıran yeni amiral gemisinde S Pen yerleşiminde bazı değişiklikler bulunuyor.

facebook müşteri hizmetleri

S Pen özelliği üzerinde yapılan değişiklikler ilk zamanlarda oldukça beğenildi. Fakat kullanım oranı arttıkça kullanıcılar tarafından bazı şikayetler gelmeye başladı. Kullanıcıların söylemi, Galaxy Note 5 modelinde S Pen’in ters takıldığı ve yuvadaki mekanizmanın bozulduğu yönünde. Diğer bir şikayet ise S Pen sensörünün cihaz üzerinde çıkarılıp çıkarılmayacağını gösteren ayarların devre dışı olduğu gelen şikayetler arasında.

Genel note serisinde S Pen kalemini mekanizmaya ters sokmak mümkün değildi. Fakat yenilenen S Pen tasarımı ile birlikte artık kalem ters girebiliyor ve dalgınlık ile takan kullanıcılar geri dönülemez hasarlara yol açabiliyor.

Bu şikayetlerin üzerine Samsung’un yaptığı açıklamaya göre bu nokta tamamen kullanıcı hatalı bir konu. Kullanıcıları S Pen kalemini doğru bir şekilde takmaları için ve takmadan önce çok dikkatli olmalarını söyledi. Eğer sizde Galaxy Note 5 kullanıcı iseniz ve kalemi bir defa bile ters bir şekilde mekanizmaya yerleştirmeye çalıştıysanız, o bölümünüz hasar almış demektir. Garantiye yolladığınız taktirde, cevap olarak kullanıcı hatası geliyor ve onarım için ekstra para ödemeniz gerekiyor. Bakalım yenilenen bir versiyon piyasaya sürülecekmi veya Samsung’dan başka bir çözüm yolu açıklanacakmı göreceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir