Galaxy Note 5’e Çekiçli Dayanıklılık Testi Yaptılar

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Akıllı telefonlara yapılan performans testlerinin yanı sıra Youtube’da bulunan TechRax kanalı mobil cihazlara yaptığı çeşitli işkence ve testler ile tanınıyor. Tabi yeni amiral gemileri piyasaya sürüldükçe test yapılacak cihaz sayısıda artıyor. Bu sefer Samsung’un amiral gemisi olan Galaxy Note 5 için kanal bıçak ve çekiç testi yaptılar. Yeni model geçtiğimiz hafta pisaya sürülmüştü ve yeni model için çeşitli test videoları şimdiden gelmeye başladı. TechRax kanalı bıçak ve çekiç kullanarak Galaxy Note 5’e dayanıklılık testi yaptılar.

facebook müşteri hizmetleri

Cihaza kutu içerisindeyken bazı bıçak darbeleri vuruyor. Daha sonra kutudan sağlam bir şekilde çıkan Galaxy Note 5 modelinde bulunan Gorilla Glass 4 ekran koruyucusuna bıçak darbeleri ile testler yapılıyor. Ekran konusunda cihaz başarılı bir iş çıkartıyor. Bu sefer Gorilla Glass 4 korumalı arka kapak’a bıçak darbeleri daha sert bir şekilde vurulduğunda arka kapağın çatladığı gözüküyor. Bıçak testlerinin ardından sıra çekiç testlerine geliyor ve tıpkı oda bıçak testleri gibi başarı ile sonuçlanıyor diyebiliriz. Bakalım önümüzdeki haftalarda Galaxy Note 5 modeli hangi testlere karşı savaşacak göreceğiz.
Galaxy Note 5 Dayanıklılık Testi

Cihazın özellikleri

 • 1440 x 2560 piksel çözünürlüğünde SUPER AMOLED ekran
 • Exynos ya da Qualcomm Snapdragon 810 işlemci
 • 3 GB RAM
 • 13 megapiksel arka ve 8 megapiksel ön kamera
 • 3220mAh gücünde batarya
 • S Pen

Bakalım cihaz için önümüzdeki günlerde çeşitli kullanıcılar tarafından ne gibi testler yapılacak ve yeni amiral gemisinin dayanıklılık derecesi ne kadar olacak göreceğiz.

2 thoughts on “Galaxy Note 5’e Çekiçli Dayanıklılık Testi Yaptılar

 • 1 Eylül 2015 at 13:00
  Permalink

  İzleyince insanın içi acıyor 🙁

  Reply
 • 1 Eylül 2015 at 12:00
  Permalink

  İzleyince insanın içi acıyor 🙁

  Reply

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir