Galaxy S6 Ram Sorunu Oluştu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

İlk kavisli telefon olan ve Samsung‘un son amiral gemisi Galaxy S6 ram sorunu olduğu ortaya çıktı. Galaxy s6 ram sorunu daha çok agresif bir şekilde ram tüketmesi yönünde. Son güncellemeler ile galaxy s6 ram sorunu vermeye başladı. Galaxy S6 ve S6 Edge modellerinde 3GB LPDDR4 Ram kullanmıştı.

Yeni teknoloji ile üretilen LPDDR4 ram modellerinin yüksek performans sergilemesi bekleniyordu fakat Galaxy s6 ram sorunu yaşattı. Bunun yazılımsal bir sorun olduğunu ve Samsung’un güncellemeler ile RAM tüketimini kontrol altında tutacağını tahmin ediyoruz.

facebook müşteri hizmetleri

Eğer Galaxy S6’nın RAM tüketimi konusunda sorunlar yaşıyorsanız, geçici bir çözüm olarak Google Play’de bulunan RAM yönetici uygulamalarını kullanabilirsiniz. Fakat Galaxy S6 ram sorunu donanımsal değil yazılımsal olduğu düşünülüyor yeni gelecek android güncellemeler ile sorunun kalkması beklensede henüz hiç birşey belli değil. Son zamanlarda Galaxy S6 kullanıcıları ram tüketiminin çok aşırı olduğu ve sistemde biraz fazla ugulama açıldığında uygulama kapandı hatası ile karşılaştıklarını açıkladı.

3 GB ram’e sahip olan Galaxy S6 ram sorunu henüz çözülebilmiş değil. Boş olarak 200-400 MB arası gereksiz bir RAM kullanılıyor doğal olarak kullanıcılar bu konudan şikayetçi. Samsung firmasından Galaxy S6 ram sorunu ile alakalı henüz resmi bir açıklama yapılmış değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir