Galaxy S7 Modelinde Exynos 8890 Olabilir

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Samsung’un önümüzdeki yıllarda çıkartacağı amiral gemileri için kullanacağı gelişmiş işlemci Exynos 8890 testleri tamamlandı. Testlerin ve aşamaların tamamlanmasının ardından, yeni çipsetin seri üretimine geçiş yapıldı. Yeni amiral gemilerinde kullanılacak olan işlemci çipseti merak konusu olmuştu. Söylentiler arasında Qualcomm’un yeni tanıtılan işlemci çipseti Snapragon 820 dahi vardı. Şubat ayında tanıtılması düşünülen ve beklenilen Galaxy S7 modelinde Snapdragon 820 işlemcisinin kullanılacağı düşünülüyordu.

facebook müşteri hizmetleri

Şimdi ise Samsung’un işlemci serisi olan Exynos modelinin yeni gelişmiş modeli Galaxy S7 modelinde kullanılacak olsada kesinliğini kazanmamasından dolayı Snapdragon 820 düşünceside bir köşede duruyor. Uzun süredir test aşamasında olan yeni nesil işlemcinin test süreci bitti ve tıpkı Snapdragon 820 gibi Exynos 8890 işlemciside 14nm FinFTE teknolojisi ile üretilecek. Samsung diğer yeni nesil işlemcisi Exynos 7420 modelinde 14nm FinFET teknolojisi kullanmıştı.

Exynos 8890 işlemcisinin seri üretime geçilmesinin ardından Galaxy S7 modeli kesin olarak bu işlemciyi kullanacak. Diğer bir düşünce ise Galaxy S7 modelinin bazı bölgelerde satışında Snapdragon 820 işlemcili versiyonun satılacağı düşünülüyor. Eğer öyle olursa bazı bölgelerde Exynos 8890 işlemci ile bazı bölgelerde ise Snapdragon 820 işlemci modelinin bu cihazlarda kullanılması bekleniyor. Bakalım modelde daha ne gibi değişiklikler yapılacak. Galaxy S7 modelinin işlemcisinin belirlenmesinin ardından diğer teknolojiler arasında RAM’in 4 GB ve dahili kapasitenin 32/64 ve 128 GB olmak üzere üç farklı versiyona ayrılması bekleniyor. Diğer yandan büyük bir ekran ile gelecek bu modelin 2K veya 4K çözünülürlüklü bir panel kullanması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir