Galaxy S7’de Nem Sensörü Bulunacak

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Samsung Galaxy S7’lerde bulunan bir özellik, çoğu kullanıcıyı ”hayati” bir tehlikeden kurtarabilir. Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S7’ler, yılın en iddialı cihazları arasında. Tabi durum böyle olunca cihazların barındırdığı özellikler de oldukça fazla oluyor. İşte bu özelliklerden biri de su geçirmeme olayı.

facebook müşteri hizmetleri

Tabiki ”su geçirmeme” konusunda karşımıza çıkan ilk telefon Galaxy S7 değil. Ya da bu konuda ”en iyisi Galaxy S7” tarzında bir iddiamız falan da yok. Fakat S7’ler, kullanıcısını son derece memnun edebilecek bir sisteme sahip; nem sensörü. Galaxy S7’lerde mevcut olan nem sensörü, kullanıcının telefonu ıslak bir şekilde şarj etmesini engelliyor. Bu sayede şarjdan kaynaklı oluşabilecek sorunların da önüne geçilmiş oluyor.

Eğer telefonun USB portunda suya dayalı olarak bir nem mevcut ise, bu portta bulunan sensör, kullanıcı şarj aletini taktığını anda harekete geçecek ve telefon ”şarj girişinde nem algılandı” şeklinde bildirim göstererek kullanıcıyı uyaracak. Bu sayede su geçirmezlik özelliğini kullandığınız telefonunuzu sonrasında şarj edeyim derken cihaza zarar vermemiş olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir