Game of War Reklamları İçin 40 Milyon Dolar Harcandı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Cep telefonları ve tabletler üzerinden ücretsiz olarak oynanabilen bir oyun olan Game of War: Fire Age, son reklam kampanyası için tam 40 milyon dolar harcadı.

“Perşembe Gecesi Futbolu” sırasında yayınlanan reklamları ile bir çok erkek kullanıcıyı kendine çekmeyi hedefleyen reklam filminde ise bir savaş tanrıçası Athena rolüyle Kate Upton oynuyor.

Adweek sitesine göre, Game of War‘un sahibi Machine Zone, ücretsiz MMO oyununun reklam bütçesi olarak tam 40 milyon dolar ayırmış. Hızla gelişen ve daha da karlı bir hale gelen bu sektörde, reklamları daha çok girdiği sitelerin yanında görmeye alışkın olan oyuncular için ilginç bir yenilik.

facebook müşteri hizmetleri

Game-of-war

Kate Upton ise bu reklamda oynamaktan oldukça keyif aldığını söylüyor. “Oyun ve iletişimin yeni çağının başlangıcında etkili bir rol oynamak çok müthiş bir şey. Athena karakterini oynamayı çok sevdim. Çok esaslı bir karakter, orduları kumanda ediyor, hydra avlıyor ve savaşta hücum ediyor.

Reklam filmini izlemeyi ise unutmayın. Reklamın kendisi, 90’lı yıllarda yayınlanan oyunların tanıtımlarını andırıyor. Oyuncunun dikkatini seksi bir karakter ile üzerine çekme taktiği o yıllarda da kullanılıyordu. Tabi ki o zamanlar ayrılan bütçe ile bu kadar ileri gitmek pek mümkün değildi.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir