Game of Thrones En Çok İndirilen Dizi Oldu

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

2014 yılı sona ermek üzere ve “yılın enleri” kategorisinde bu defa Game of Thrones var.

Televizyonda yayınlanan diziler çok kısa bir süre içerisinde internette de kendine yer buluyorlar. İnternet üzerinden izlenen dizilerin büyük çoğunluğu ise yasa dışı torrent dosyalarından veya yasa dışı şekilde indirilmiş videoların stream edilmesi ile gerçekleşiyor.

Torrent bağlantıları aracılığı ile indirilen diziler arasında en popüler isim ise Game of Thrones. Torrent Freak tarafından yapılan ölçümlere göre Game of Thrones, üç yıldır en çok indirilen televizyon dizisi olmuş. Sitenin elindeki verilere göre dizi tam 8 milyon 100 bin kişi tarafından torrent üzerinden indirilmiş durumda.

:: Game of Thrones Iron From Ice Oyunu İncelemesi

facebook müşteri hizmetleri

Game of Thrones‘un yarısından biraz daha fazla bir indirme oranına sahip olan The Walking Dead, 4 milyon 800 bin indirme ile 2. sırayı almış durumda. The Big Bang Theory ise 3 milyon 900 bin indirme sayısı ile 3. sırada yer alıyor.

Torrent Freak tarafından yayınlanan, en çok indirilen 10 dizi listesini aşağıdaki resimden görebilirsiniz.

game of thrones

Bir çok yapımcı kanal bu durumdan memnun olmasa da, HBO kanalının CEO’su Jeff Bawkes, bu durumdan çok da rahatsız olmadığını söylemişti. Bawkes‘a göre dizinin en çok indirilen isim olması, Emmy ödülü almak ile eşdeğer bir durum. Hatta daha iyi bile kabul edilebiliyor.

Bakalım Game of Thrones‘un 3 yıllık indirilme rekoru, önümüzdeki yıl yayınlanacak 4. sezonda da devam edebilecek mi?

:: 2014’ü Daha İyi Bir Yıl Yapan 9 Yıldız

 

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir