Gameloft New York Stüdyosu Kapatıldı

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Dünyaca oyun platformlarında nam salan ve bütün oyuncuların bildiği oyun geliştirme firması Gameloft ‘un şu sıralar durumu pekte iştah açıcı değil. New York stüdyosunu kapatmaya kadar giden Gameloft çalışan personellerini de işte çıkarmaya başladı.

Mobil platformlar oyunları denince akla gelen ilk oyun firmalarından olan Gameloft, bugüne kadar bir çok sayımsız oyuna imza atarken, bir çok önemli yapıtların etkinlikleri içerisinde de bizzat ödül almayı da başardı. Ancak son günlerde bu denli bir firmanın üzerinde kara kara bulutlar dolaşıyor.

facebook müşteri hizmetleri

Ubisoft’un da bünyesinde bulunan ortaklarından Fransız Michel Guillemot tarafından 1999 yılında ilk temelleri atılan dev oyun firması Gameloft, bugüne kadar hiç bir zaman durmadan büyüyerek kar eden bir şirket durumundaydı. Yaklaşık beş bin çalışanı ve 20 ülkede stüdyoları yer alan Gameloft çok ani bir kararla New York stüdyosunu hemen kapatma kararı aldı.

Siegefall ve Dungeon Hunter olmak üzere büyük oyun yapımlarına da imza atan Gameloft New York stüdyosu baş mühendis kadrosunda görev alan Kevin Chen tarafından duyurulan karara göre, ortalama olarak 15 yıldır çok beğenilen oyunları geliştiren bu Gameloft stüdyosu aniden kapatıldı ve Chen bile dahil bütün çalışanları işini bırakmak zorunda kaldı.

Kararın yeni baştan yapılanma hedefi kapsamında alındığı şuan için tahmin ediliyor ancak şirket tarafından bir açıklama olmadığı için şirketin şuan ki durumu bilinmiyor.

Akla gelen ilk ihtimallerden biri de firmanın daha çok beklentilerin altında hasılat elde etmeye başladığı ve tümsekli bütçe kısma politikalarının zorunlu olduğu yönünde. Bakalım bundan sonra bir çok oyuncunun tercihi Gameloft’un durumu nasıl olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir