Garanti Cep Şubesi iOS Versiyonu Güncellendi

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Garanti Bankasının iOS uygulaması olan Garanti Cep Şubesi tasarımını tamamen yeniledi.

Dün tarihli gelen güncelleme ile Garanti Cep Şubesi yenilenen tasarımın yanı sıra bazı kullanım özellilerini de yeniledi. Uzun süredir aynı özellikleri ve arayüzü ile kullanılan uygulama ise bazı iOS kullanıcılarını bu güncelleme ile hayal kırıklığına uğrattı diyebiliriz.

TouchID destekli iOS cihaza sahip olan kullanıcılar diğer bankların Cep Uygulamalarında TouchID desteği ile her seferinde şifre girmek zorunda kalmıyor. Bu güncelleme ile gelen kullanım kolaylıklarının arasında TouchID desteğinin olmaması kullanıcıların tepkisini çekti.

Üstelik iPhone 6 ve iPhone 6 cihazlarda görüntü çözünürlüğünün cihazların ekran boyutuna göre ayarlanmış olmaması da uygulamanın görüntü kalitesini düşürdüğü için kullanıcılar tarafından tepki çekti.

garanti cep şubesi uygulaması2

Garanyi Cep Şubesi Güncellemesi

Hep beraber güncelleme ile neler geldiğine bir göz atalım.

facebook müşteri hizmetleri

Öncelikle uygulamanın tasarımı olduğu gibi değişti. Önceleri beyaz ekran üzerine Garanti Bankasının kendi rengi olan yeşil ton ile yapılan tasarım, daha sade ve dinamik olacak şekilde arka plandaki yeşil renklendirme ile buluştu. Yeni arayüzün kullanımı ise kesinlikle daha kolay.

Güncelleme ile gelen bir diğer yenilik ise uygulamanın artık İngilizce olarak kullanılabilmesi. Dil seçimini ana giriş ekranından sağ üst köşeden yapabiliyorsunuz.

Garanti Cep Şubesi tasarım hariç diğer yeniliklerine gelecek olursak, bunların ilki müşteri numarası ile iOS cihazınızın eşleştirme özelliği. Yani TouchID desteği gelmemiş olsa bile Garanti Cep Şubesi iOS cihazınız da sadece sizin tarafınızdan kullanılabilinecek. Aynı zamanda “Beni Hatırla” seçeneği ile de, parolanızı yazmadan önce giriş sayfasından kişisel bilgileriniz ve profil fotoğrafınızı görmeniz mümkün olacak, bu şekilde de müşteri numarası yazmadan giriş yapabileceksiniz.

Aynı zamanda hesabınızdaki hareketler bildirim olarak gözükecek bu bu bildirimleri sol aşağıdaki minik çan aracılığı ile parolanızı girmeden de kontrol edebileceksiniz.

Son olarak ana sayfada minik çan ikonunun yanında bulunan ikonlar ile de, içinde araçlar, sıkça sorulan sorular, döviz çevirici gibi özelliklerin bulunduğu “Araçlar” sekmesi, “Piyasalar” sekmesi ve “ATM / Şube” bulma özelliği de mevcut.

Yine de diğer kullanıcılar gibi Garanti Cep Şubesi TouchID desteğinin ne zaman geleceğini bizler de merak ediyoruz.

Bu arada, Seagate iOS Uyumlu Harici Diski Duyurdu ve iPhone’da Özel Zil Sesi Nasıl Yapılır yazılarımıza da bir göz atmayı unutmayın.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir