Gece Telefona Bakmak Uyku Düzenini Bozuyor

facebook android iphone ayarlari

Müşteri Hizmetleri. Yazıyı Beğendin mi?

Yapılan araştırmalara göre özellikle gece telefona bakmak uyku düzenini büyük oranda bozuyor ve uykudan aldığımız verimi büyük oranda düşürüyor. Uyku düzenini bozan en büyük etken ise kısa ışık dalgaları ( mavi ve tonları ) olarak biliniyor.

Gece telefona bakmak bir çoğumuz için sıradan bir alışkanlık haline gelmiş olabilir. Hatta artan dijital kitap kullanımı ile birlikte yatmadan önce tabletinizden okuduğunuz birkaç sayfa yazı bile uyku düzeninizi bozmaya, uykudan alacağınız verimi büyük ölçüde azaltmaya neden oluyor.

facebook müşteri hizmetleri

Gece telefona bakmak sizin için vazgeçemediğiniz bir alışkanlık ise uzmanların önerdiği üzere daha ufak ekranlı cihazlar üzerinden işlerini halletmek ve öyle uyumak büyük oranda yukarıda belirttiğimiz kötü yanları azaltıyor ancak en iyisi yatmadan en önce en az bir saat bu tarz ışıklardan, özellikle de kısa ışık dalgaları olarak bilinen mavi ve tonlarını yayan ekranlardan uzak durmak.

Sürekli gelişen teknoloji ve insanların her şeyi mobil üzerinden takip etmeye başladığı günümüzde bu dediklerimizi yapmak birçoğumuz için oldukça zor olsa da uyku düzeninde yaşadığınız bozulmalar, uykusuzluk veya sabah yorgun kalkma gibi sorunların başında gelen bu etkenlere dikkat etmekte fayda var.

Son dönemde artan büyük ekranlı telefonlarla birlikte artık kaçımız küçük ekranlı telefon tercih ediyoruz bilmiyorum ancak yatmadan önce telefonuna bakmadan uyuyamayanlardansanız daha ufak boyutlardaki cihazları tercih etmeniz sizin için oldukça faydalı olacaktır.

Tech Kafa

Müşteri hizmetleri / Destek hattı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir